Nepratęsė „Sodros“ mokesčio lengvatos smulkiajam verslui

Publikuota: 2014-12-09
Atnaujinta 2015-05-29 17:25
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Valdantieji nesutinka su opozicijos pasiūlymu dar kuriam laikui pratęsti smulkiajam verslui taikomą socialinio draudimo įmokos lengvatą.

Antradienį valdančiosios koalicijos balsais patvirtintas 2015 m. „Sodros“ biudžetas. Opozicijos atstovai siūlė į jį įtraukti nuostatą, kad ir kitąmet savarankiškai dirbantiems asmenims yra taikoma socialinio draudimo įmokos lengvata. Taip, anot opozicijos atstovų Dainiaus Kreivio, Remigijaus Šimašiaus ir kitų, būtų padėta toliau nebūtų nepakeliamai didinama mokesčių našta mažosioms bendrijoms, individualioms įmonėms ir ūkinėms bendrijoms.Rimanto Žyliaus, buvusio ūkio ministro, įžvalgą šiuo klausimu rasite ČIA.Bet valdančiosios koalicijos atstovai nesutiko su šiuo pasiūlymu, tvirtindami, kad jau prieš kurį laiką buvo priimtas įstatymas dėl to, jog nuo 2015 m. smulkiajam verslui yra taikomi nauji „Sodros“ mokesčių tarifai.Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė tik tam, kad būtų palikta galimybė  „Sodros“ įmokų nemokėti tik verslo pradininkams ir tik pirmais veiklos metais. Šiam pasiūlymui buvo pritarta ir Seimo posėdyje visų parlamentarų balsų dauguma.Tai, kad nepriimtas opozicijos pasiūlymas, reiškia, jog š.m. gruodžio 31 d. baigs galioti socialinių draudimo mokesčių lengvata, taikoma visų individualiųjų įmonių savininkams, mažųjų bendrijų ir ūkinių bendrijų tikriesiems nariams. Tad pradedant 2015 m. 23.000 savarankiškai dirbančių asmenų kasmet turės susimokėti maždaug po 3.000 Lt (870 Eur) socialinio draudimo įmokų nuo asmeniniams poreikiams imamų sumų, kurios per mėnesį negali būti mažesnės nei minimalioji mėnesio alga (MMA –1.035 Lt, 300 Eur).Ekonomikos ekspertų teigimu, tokie Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai lems dažnesnius atvejus, kai verslo formos būtų keičiamos iš mažosios bendrijos į uždarąsias akcines bendroves, kurių Lietuvoje šiuo metu yra apie 55.200.Tiesa, antradienį popiet Seime dar gali būti grįžta prie mažųjų bendrijų apmokestinimo klausimo. Mat dar numatoma svarstyti atskirą opozicijos pasiūlytą įstatymo projektą, numatantį, kad socialinio draudimo mokesčio lengvatos smulkiajam verslui yra pratęsiamos mažiausiai metams.Bet valdančioji koalicija neslepia ketinanti balsuoti prieš tokio įstatymo priėmimą.Plačiau apie smulkaus verslo pertvarką į UAB šiandien skaitykite plačiau dienraštyje „Verslo žinios“ ir VŽ rubrikoje „Premium“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku