Statybų sektoriuje PVM mokės užsakovas

Publikuota: 2014-12-22
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Seimas gruodžio 18 d. pritarė atvirkštiniam PVM apmokestinimui, po kurio statybų sektoriuje PVM mokės užsakovas, o ne rangovas.

„Pritarimas atvirkštinio PVM apmokestinimo tvarkai leidžia tikėtis „sveikesnio“ ir stipresnio Lietuvos statybos sektoriaus. Naujasis mechanizmas, tikimąsi, leis sutramdyti „feniksus“, dėl kurių Lietuvoje kenčia sąžiningai dirbančios statybos bendrovės. Pokyčiai PVM mokėjimo tvarkoje turi suteikti ir šalutinę naudą – statybos paslaugų užsakovai atidžiau planuotų statybas ir investicijas, nes jie taptų PVM mokėtojais ir įsipareigotų valstybei. Pastatai nebebūtų statomi pažadais, o tik tada, kai lėšų tam yra“, - teigiama Lietuvos statybininkų asociacijos pranešime.Pasak asociacijos, statybų sektoriuje ypač dažnai statybos užsakovas delsia sumokėti suteiktų paslaugų kainą. Neretai šis pradelsimas trunka daugiau nei vieną ar du mėnesius, tačiau, nepaisant šios aplinkybės, pareigą į valstybės biudžetą sumokėti PVM paslaugos tiekėjas turi įvykdyti ne vėliau nei iki kito mokestinio laikotarpio, t.y. kito mėnesio 25 d.„Paslaugų pirkėjui delsiant atsiskaityti, paslaugos tiekėjas – statybos bendrovė, yra priversta savo lėšomis įvykdyti kilusią mokestinę prievolę, nors nėra gavusi sutartos kainos. Nepajėgi įvykdyti šios mokestinės prievolės statybos bendrovė yra priversta imtis kitų veiksmų – ją dengti skolintomis lėšomis ar, kraštutiniu atveju, skelbti bankrotą.Šios situacijos problematiškumą didina ir tai, kad vėluojantys užsakovų atsiskaitymai, ypač viešajame sektoriuje, yra veikiau taisyklė nei išimtis. Šiam aktualu ir tai, kad statybos bendrovės neretai statybos darbus apskritai vykdo skolintomis lėšomis“, - tvirtina statybininkai.VŽ rugsėjo pradžioje rašė, kad statybininkams tuo metu nepavyko įtikinti Finansų ministerijos, kad Lietuva turėti sekti Švedijos bei Latvijos pėdomis ir statybos sektoriui nustatyti atvirkštinio PVM mokėjimo principą, kai PVM moka ne rangovas, o užsakovas. Buvo motyvuojama tuo, kad tokią priemonę ES leidžia taikyti tik siekiant užkirsti kelią slėpti PVM, o ne sprendžiant įmonių apyvartinių lėšų problemas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus