Šią savaitę aktualu

Publikuota: 2014-12-22
Atnaujinta 2015-05-29 17:05
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
 

Seimas prieš pat Kalėdas planuoja baigti šių metų rudens sesiją. Paskutiniame posėdyje numatoma balsuoti dėl Miškų įstatymo pakeitimo, numatančio, kad pirmenybė įsigyti lietuvišką medieną turi Lietuvoje dirbantys medžio perdirbėjai, taip pat biokuro gamintojai.

Ketinama balsuoti ir dėl įstatymų, draudžiančių rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose ir terasose. Be to, Seimas priims Vyriausybės pasiūlytą įstatymo projektą, numatantį turgaviečių valdytojų atsakomybę už tai, kad jų administruojamose turgaviečių teritorijose prekiaujama kontrabandiniais rūkalais ar svaigalais.Daiva Raudonienė turėtų būti paskirta naująja Seimo kanclere. Ji pakeis penkerius metus šiame poste dirbusį Joną Milerių.Valstybės saugumo departamento vadovas Gediminas Grina turėtų atsakyti į Seimo narių klausimus dėl to, ar neva Lietuvoje galėjo veikti slaptas Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos kalėjimas.Į eilinę pavasario sesiją Seimas susirinks tik kovo mėnesį, tačiau sausį ar vasarį galimos neeilinės sesijos.Vyriausybė žada svarstyti Seimo narių pateikta pasiūlymą nustatyti, kad 5% iš alkoholio surenkamo akcizo yra skiriama socialinei antialkoholinei reklamai. Ministrai ketina nepritarti šiam pasiūlymui, nes dėl jo biudžetas kasmet prarastų apie pusšimtį milijonų litų pajamų. Neseniai Seimas buvo priėmęs analogišką įstatymą, susijusį su dalies tabako akcizo skyrimu socialinei reklamai. Tačiau prezidentė, atsižvelgdama į Vyriausybės nepritarimą šiam įstatymui, jį vetavo, o parlamentarai nesugebėjo veto įveikti, todėl įstatymas neįsigaliojo.Numatoma patvirtinti 2015 m. einamąsias draudžiamąsias pajamas. Konvertuojant dėl euro įvedimo jos bus kilstelėtos 0,16 Lt – iki 1.488,16 Lt (431 Eur), bet ir toks simbolinis pakėlimas pareikalaus iš „Sodros“ kitų metų biudžeto papildomų apie 100.000 Eur.UAB „Fortum Klaipėda“ biokuro ir atliekų termofikacinė jėgainė turėtų būti pripažinta valstybinės reikšmės atliekų tvarkymo objektu.Tikimasi, kad netrukus prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašys Seimo patvirtintus kitų metų valstybės, „Sodros“ ir Sveikatos draudimo fondo biudžetus.Ši darbo savaitė – itin trumpa. Jau nuo trečiadienio prasidės švenčių maratonas – Kūčios, Kalėdos, o po savaitės ir Naujieji metai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku