Premjeras: progresiniams mokesčiams Lietuva nėra pasirengusi

Publikuota: 2014-12-10
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Ministras pirmininkas socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius tvirtina, kad Lietuva bent kol nėra pasiruošusi progresiniams mokesčiams, nes šalyje vis dar nėra pakankamai didelės viduriniosios klasės, o dideles pajamas gauna itin menka dirbančiųjų dalis.

Apie tai premjeras kalbėjo trečiadienį Vyriausybės kadencijos viduriui skirtoje spaudos konferencijoje, paklaustas apie mokesčių sistemos galimus pakeitimus artimiausiais metais.„Kol kas jokių didesnių diskusijų šiais klausimai nei Vyriausybėje, nei valdančiosios koalicijos politinėje taryboje nevyksta. Bet mano patarėjas Stasys Jakeliūnas, kuris yra atsakingas už mokesčių reformą, nuolat stebi, analizuoja padėtį, renka informaciją ir ją susistemina. Jis pateiks pasiūlymus, kai diskusijos dėl mokesčių bus atnaujintos“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.Paklaustas, kodėl socialdemokratai neįgyvendina savo senai duoto pažado įvesti progresinius gyventojų pajamų mokesčius, premjeras atsakė, kad tam Lietuva dar nėra pribrendusi.„Pirmiausia, tos idėjos nesame atsisakę. Vyriausybė siekia, kad realios visų darbuotojų pajamos didėtų, norime, kad turtingieji mokėtų nekilnojamojo turto mokestį. Nors ir turime tokią galimybę pritaikyti progresinę mokesčių sistemą, bet Lietuva šiandien tam nei finansiškai, nei matematiškai nėra pasiruošusi“, – tvirtino jis.Premjeras pakartojo, kad Lietuvoje dar nėra pakankamo viduriniojo sluoksnio ir pakankamai daug uždirbančiųjų didelius atlyginimus, kuriuos galima būtų apmokestinti progresiniais mokesčiais.Kalbėdamas apie mokesčius p. Butkevičius dar pridūrė, kad bus įdiegta išmanioji mokesčių administravimo sistema, kuri leis dar efektyviau kovoti su šešėline ekonomika.Premjeras taip pat pabrėžė, kad kitų metų biudžetas yra realistinis ir įvykdomas, atitinkantis šiandien turimas makroekonomines prognozes. Kita vertus, p. Butkevičius pripažįsta, kad dėl geopolitinių iššūkių tos prognozės kinta, o tai gali turėti įtakos ir Lietuvos biudžetui 2015-aisiais.Vyriausybės vadovo teigimu, nepaisant iššūkių, „ekonomika auga, verslas stiprėja“: „Vertindami šių metų trijų ketvirčių rezultatus, galime pasidžiaugti, kad, nepaisant įvairių trukdžių, verslas stiprėjo ir ekonomika augo. Tai tvarus ir ilgalaikis augimas, nes verslo ir gyventojų įsiskolinimas nedidėja, o pelnas ir pajamos auga.“Be to, anot premjero, mažėja nedarbas, ženkliai didėja vidutinis atlyginimas. Nemenka problema lieka pernelyg menkas darbo našumas, bet šią problemą premjeras žadėjo „spręsti kartu su verslu“.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau