Dotacijos „darbiečiams“ teisėtumą svarstys Konstitucinis Teismas

Publikuota: 2014-12-01
Atnaujinta 2015-05-29 17:01
„Verslo žinios“

Konstitucinis Teismas (KT) turės nustatyti, ar pernai savo pavadinimus bent kelis kartus kaitaliojusiai valdančiajai Darbo partijai (DP) priklauso valstybės biudžeto dotacija.

Pirmadienį su tokiu prašymu į KT kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, sustabdęs Seimo opozicijos inicijuotą bylą dėl dotacijos skyrimo DP.KT prašoma pateikti išvadą, ar atitinka Konstituciją Partijų finansavimo įstatymas, kuriame nėra nustatyta, kokios yra reorganizuojamos ir pavadinimą keičiančios partijos teisės gauti biudžeto dotaciją, kuri buvo skirta dar nereorganizuotai partijai.Į teismą dėl 2013 m. DP skirtos 1,771mln. Lt išmokos iš valstybės biudžeto kreipėsi opozicinė Tėvynės sąjunga. Ji įsitikinusi, kad ši dotacija DP nepriklauso, nes ši partija ne kartą ir ne du per metus pakeitė savo pavadinimą, juridinio asmens registro numerį bei kitus rekvizitus. Kitaip tariant, konservatorių nuomone, po to, kai per 2012 m. Seimo rinkimus įgijo teisę gauti tam tikrą biudžeto dotaciją, „darbiečiai“ patys šios teisės atsisakė, 2013 m. kelis sykius reorganizuodamiesi.Vilniaus apygardos administracinis teismas buvo nusprendęs, kad dotacija pernai skirta neteisėtai, nes Seimo rinkimuose dalyvavusi DP iš Juridinių asmenų registro buvo išregistruota 2013 m. gegužės 14 d., kai įgyvendino susijungimą su Leiboristų partija ir pakeitė savo pavadinimą.  Toks teismo sprendimas buvo apskųstas Vyriausiajam administraciniam teismui.2013 m. gegužę susijungusi su dukterine Leiboristų partija ir pakeitusi pavadinimą DP pernai rudenį įvykdė dar vieną reorganizaciją – susijungė su Krikščionių partija.Kol KT apsvarstys pateiktą paklausimą, o tai gali užtrukti ne vienerius metus, Vyriausiasis administracinis teismas negrįš prie dotacijos DP skyrimo klausimo.Šiemet šiai partijai vėl buvo skirta biudžeto dotacija – iš viso apie 3,4 mln. Lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku