Liuksemburge – mokesčių vengiančių kompanijų rojus

Publikuota: 2014-11-06
Atnaujinta 2015-05-29 16:53
Nuotrauka: Jock Fistick („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

Tarptautinis tiriamosios žurnalistikos konsorciumas (TTŽK) trečiadienį paskelbė sąrašą kompanijų, kurios, siekdamos sumažinti mokesčių naštą, susitarė dėl palankių mokesčių tarifų Liuksemburge, rašo „The New York Times“.

Tuo metu, kai sandėriai buvo sudaryti, Liuksemburgo ministru pirmininku buvo dabar nemalonioje padėtyje atsidūręs Jeanas Claude'as Junckeris, Europos Komisijos (EK) prezidentas.Naujų žinių šaltinis – 28.000 puslapių žurnalistams į rankas patekusių dokumentų, tarp kurių ir 548 vadinamieji garantiniai raštai, kuriuos Liuksemburgo mokesčių tarnyba suteikė palankaus mokesčių tarifo siekiančioms kompanijoms.„Šios kompanijos per Liuksemburgą nukreipė šimtus milijardų USD ir taip sutaupė milijardus dolerių mokesčių“, „The New York Times“ cituoja žurnalistų atliktą tyrimą. Tarp 340 kompanijų, gavusių prieglobstį Liuksemburge – „PepsiCo“, „Ikea“, „FedEx“, „DnB Nor Group“, „Aviva“, „Investcorp / Barclay's“ ir kitos.Žinios pasirodė nemalonios dabartiniam EK vadovui p. Jeanui Claude'ui Junckeriui, kuris 1995-2013 m. buvo Liuksemburgo ministru pirmininku. Jam einant šias pareigas Liuksemburgas iš žemės ūkio ir plieno gamybos šalies virto bankų ir draudimo kompanijų mazgu. Šalies BVP vienam gyventojui išaugo iki vieno didžiausių pasaulyje.EK tyrimą dėl Liuksemburgo verslui taikomų mokesčių praktikos pradėjo dar iki p. Junckeriui užimant jos vadovo pareigas. VŽ rašė, kad tuomet po didinamuoju stiklu Liuksemburge pateko „Fiat“, o spalio pradžioje ir „Amazon“. Dar TTŽK nepaskelbus radinių, p. Junckeris sakė į tyrimus nesikišiąs.„Netrukdysiu – tai būtų nepriimtina, – sakė p. Junckeris. – Turiu kelias idėjas ta tema, tačiau savo nuomonę pasilaikysiu“.Liuksemburgo finansų ministerija teigė, kad „Amazon“ jokio specialaus mokesčių tarifo negavo, bet apie naujausių atradimų nekomentavo.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku