Nusprendė – biudžeto deficitą bus privalu mažinti

Publikuota: 2014-11-05
Atnaujinta 2015-05-29 17:50
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio („Verslo žinios“)
 

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) nesutiko su opozicijos atstovo pasiūlymu išbraukti iš Lietuvos įsipareigojimų sąrašo būtinybę siekti biudžeto deficito mažinimo karpant išlaidas arba didinant pajamas. Šiam pasiūlymui nepritarė net šiame komitete dirbantys opozicijos atstovai.

Trečiadienį BFK posėdyje svarstytas Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo projektas, kuris ketvirtadienį turėtų būti priimamas Seimo plenariniame posėdyje. Šiuo įstatymu be kita ko Lietuva prisiimtų Europos Sąjungos susitarimų diktuojamus įsipareigojimus kasmet stengtis mažinti biudžeto deficitą, o esant pertekliniam biudžetui – kaupti finansines atsargas, kurios galėtų būti panaudotos sunkmečio sąlygomis.Remigijus Šimašius, opozicinio Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas, pateikė pasiūlymą išbraukti iš šio projekto nuostatą, kad tuo atveju, jeigu biudžetas yra deficitinis, valdžia įsipareigoja nepriiminėti sprendimų, kurie mažintų pajamas, arba ieško galimybių karpyti išlaidas, taip stengdamasi mažinti deficitą.Pasak p. Šimašiaus, ši įstatymo nuostata neleistų svarstyti galimybių mažinti mokesčių naštą, nes visuomet kilų įtarimų, jog tokiais sprendimais yra mažinamos biudžeto pajamos.Bet BFK posėdyje dalyvavusi Rasa Šliogerienė, Finansų ministerijos Fiskalinės politikos departamento Makroekonomikos skyriaus vedėja, teigė, kad „nuogąstavimai, jog nebus galima mažinti mokesčių, nėra pagrįsti“:„Diskutuoti ir priiminėti sprendimus dėl mokesčių tarifų mažinimo ar analogiškų dalykų, mažinančių mokesčių naštą, bus ir toliau galima. Tik tokiu atveju bus būtina užtikrinti, kad biudžeto pajamos nesumažėtų. Tai bus galima daryti naudojant įvairius kitus instrumentus – arba įvedant kitus mokesčius, arba plečiant mokesčių bazę, arba keičiant tarifus kitų mokesčių.“Pasak valdininkės, akivaizdu, kad tuo atveju, jeigu būtų mažinami kurie nors mokesčiai, bus būtina labai kruopščiai paskaičiuoti, ar tai nemažina biudžeto pajamų. Tas esą jau dabar daroma, todėl naujasis įstatymas šioje srityje nieko esmingai nekeičia.Seimo BFK nariai sutarė sutikti su Finansų ministerijos atstovės argumentais, todėl liberalo pasiūlymas buvo atmestas. Už tai balsavo netgi opozicijos atstovai BFK – konservatoriai Andrius Kubilius ir Irena Degutienė. Tik liberalas Kęstutis Glaveckas susilaikė, sakydamas, kad negali būti prieš kolegos pateiktą pasiūlymą.Todėl ketvirtadienį, kai Seimas balsuos dėl Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo projekto priėmimo, jame išliks įpareigojimas valdžiai esant deficitiniam biudžetui būtina tvarka karpyti išlaidas arba nepriiminėti sprendimų, kurie mažintų pajamas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku