Šeimos biurai uždarbio potencialo ieško Jungtinėse Valstijose

Publikuota: 2014-11-30
Atnaujinta 2015-05-29 16:56
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

JAV pirmaujant pasaulyje pagal ekonomikos atsigavimo spartą, vis daugiau pasaulio turtingųjų nori pasinaudoti galingiausios pasaulio ekonomikos sėkme ir šioje šalyje pasididinti savo sukauptą kapitalą.

Jiems iš paskos seka ir šeimos biurai (angl. family office) – įstaigos, teikiančios kompleksines turto valdymo paslaugas dideles ir itin dideles pajamas turinčioms šeimoms.Skaičiuojama, kad bent tuzinas šeimos biurų, sėkmingai plėtojančių verslus Europoje, Azijoje ir Pietų Amerikoje, per pastaruosius dvejus metus įsteigė padalinius Jungtinėse Valstijose ir dabar padeda klientams investuoti bet kurioje JAV vietoje – nuo Silicio slėnio iki Rytų pakrantės.Tiek šeimos biurai, tiek jų klientai tiki, kad agresyvi skatinamoji JAV centrinio banko politika, skalūnų revoliucija, sumažėjusios energijos išteklių kainos ir puikūs įmonių finansiniai rezultatai leis Jungtinėse Valstijose uždirbti solidžią investicinę grąžą.

Ieško vienetinių perliukų

Viena tokių šeimos biuro paslaugas teikiančių įmonių, akiratį nuo Europos kreipiančių į JAV, yra Londone įsikūrusi „Peca Ltd.“. Dar 1990 m. veiklą pradėjusi įmonė šiemet du trečdalius visų privataus ir rizikos kapitalo investicijų įvykdė JAV, o investicijas Europoje gerokai apkarpė. Įmonė Niujorke įkūrė savo padalinį, kuris ieškotų patrauklių investicinių objektų automobilių, tekstilės ir prabangos prekių sektoriuose.„Ši įmonė siekia iš karto dviejų tikslų – labiau išskaidyti klientų investicijas ir labiau įsitvirtinti JAV rinkoje. To dabar nori daugelis šeimos biurų, kuriems reikia uždirbti bent šiokią tokią grąžą klientams itin žemų palūkanų aplinkoje. Tam, kad tą pasiektų, reikia rasti vienetinių, labai unikalių investicinių objektų“, – komentuoja Patrickas McCloskey, šeimos biuro „Aeterna Capital Partners“ vadovaujantysis partneris.Pono McCloskey vadovaujama kompanija pernai taip pat atidarė padalinį Niujorke, kad turtingiems europiečiams padėtų rasti investicinių taikinių už Atlanto. Šį rugsėjį bendrovė tarpininkavo sudarant sandorį, kur jos klientai suteikė paskolą vienai filmų platinimo įmonei.

JAV – šviesos spindulys

Viso pasaulio šeimos biurai šiuo metu valdo maždaug 4 trln. USD (11 trln. Lt) vertės klientų turto, rodo Londone įsikūrusios tyrimų bendrovės „Campden Wealth“ duomenys.Šeimos biurų klientų investicijos JAV trečiąjį šių metų ketvirtį augo didžiausia sparta per dešimtmetį, tačiau vis dar daugiau nei pusė – 55% – šių biurų klientų turto yra investuota už Šiaurės Amerikos ribų.„Taip būti neturėtų, nes tik JAV dabar yra šviesos spindulys pasaulio ekonomikoje. JAV jau yra tokioje padėtyje, kai centrinis bankas pradėjo mažinti dirbtines ekonomikos stimuliavimo priemones. O Europos centrinis bankas tik dabar kuria savąją kiekybinio ekonomikos skatinimo programą, kad susidorotų su žemiausia per penkmetį infliacija. Japonija taip pat toliau lieja pinigus į ekonomiką, bandydama ją paskatinti“, – kalba Stephenas Cecchetti, Brandeiso tarptautinės verslo mokyklos Voltame, Masačusetse, profesorius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Iki 3 mln. USD

Šeimos biurai dėl konfidencialumo politikos paprastai neįvardija, su kokiomis šeimomis dirba, tačiau apie investicijų objektus bent jau neoficialioje aplinkoje neretai pasipasakoja.Pavyzdžiui, minėta bendrovė „Peca Ltd.“ Jungtinėse Valstijose klientams šiemet padėjo investuoti į elektroninę gėlių užsakymo svetainę „The Bouqs Co.“ ar mobiliąją naujienų programėlę „Circa“. Abi įmonės įsikūrusios Kalifornijoje.Šeimos biurų klientai į vieną bendrovę paprastai investuoja nuo 1 mln. iki 3 mln. USD (2,8 mln. – 8,3 mln. Lt), o sandorį bendrai finansuoti neretai pasitelkia privataus kapitalo investicijų (angl. private equity) kompanijas. Dėl mokestinių dalykų investuoti kartu su šiomis kompanijomis jiems apsimoka labiau nei su įprastais investiciniais fondais.Investicijoms paprastai ieškoma kompanijų, kurių dydis – nuo 5 mln. iki 100 mln. USD (14 mln. – 275 mln. Lt).

Pašoko 45%

Bendrovė „Family Office Exchange“, konsultuojanti 330 šeimos biurų visame pasaulyje, skaičiuoja, kad 40% šeimos biurų per metus savo klientų lėšas tiesiogiai investuotoja bent į vieną kompaniją. Tai, kad šeimos biurai šiuo metu itin aktyvūs ieškodami patrauklių įmonių, patvirtina ir rasti kapitalą įmonėms padedančios Niujorke įsikūrusios bendrovės „Axial“ duomenys. Pagal juos, šeimos biurų, ieškančių investavimo į akcijų paketus ar obligacijų emisijas galimybių, skaičius vien šiemet šoktelėjo 45%.„Dar įdomiau – per mėnesį sulaukiame bent vieno skambučio iš šeimos biuro, kuris nori kliento turimą akcijų paketą parduoti tiesiogiai kito šeimos biuro klientui. Taigi, šeimos biurai investicijomis pradeda keistis tiesiogiai, be privataus kapitalo bendrovių ir kitų investuotojų įsikišimo“, – sako Sara Hamilton, „Family Office Exchange“ įkūrėja ir vadovė.Specialistai teigia, kad šeimos biurai augs ir bus vis svarbesni finansų rinkos dalyviai tol, kol daugės turtingų šeimų. O statistika kol kas tam palanki. Skaičiuojama, kad bent 1 mlrd. USD vertės turtą sukaupusių asmenų šiuo metu yra 1.645, tai yra 2 kartus daugiau nei prieš penkmetį (2009 m. jų buvo 739).Parengta pagal „Bloomberg" ir CNBC

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku