„Pietų srautas“ kiša koją Serbijos narystei ES

Serbija metė iššūkį Europos Sąjungos raginimams pakeisti Pietų srauto dujotiekio sandorio su Rusija sąlygas. Europos energetikos bendruomenė teigia, kad toliau besiveržianti su rusais bendradarbiauti Serbija taip užkerta sau kelią tapti ES nare.
Europos Komisija savo metinėje plėtros ataskaitoje pakartojo Belgradui netęsti Pietų srauto dujotiekio darbų, kol iš naujo nebus susitarta su Rusija.Pasak EK, dabartinės sutarties sąlygos pažeidžia ES įstatymus, ribojančius monopolijas, pavyzdžiui, Rusijos Gazprom sudaromos sąlygos smarkiai pakelti kainą.Tačiau Ivica Dačic, Serbijos užsienio reikalų ministrė, antradienį Maskvoje dar kartą patvirtino savo pasirengimą dirbti su Rusijai: Viskas su Pietų srautu yra gerai. Mes esame pasirengę jį pastatyti. Visi paruošiamieji darbai vyksta pagal planą.Ponios Dačic spaudos atstovė EUobserver taip pat sakė, kad ginčas dėl South Stream pirmiausia turėtų būti sprendžiamas tarp ES ir Rusijos, į jį nereikia įtraukti atskirų šalių, per kurias bus tiesiamas dujotiekis.Ministrės atstovė pabrėžė, kad tiek narystė ES, tiek dujotiekis Serbijai yra vienodai svarbūs.Pietų srauto dujotiekis turi didžiulę reikšmę Serbijos ekonomikai, taip pat kaip ir mūsų bendradarbiavimas su ES, - sakė ji.ES pareigūnai tvirtina, kad Serbija, būdama Europos energetikos bendruomenės narė, yra įsipareigojusi perkelti ES antimonopolinius įstatymus į šalies teisinę sistemą nuo 2015 m. sausio 1 d.Janezas Kopacas, EEB direktorius, EUobserver teigė, kad kitu atveju organizacija gali inicijuoti ginčo sprendimo procedūrą. Jis taip pat priminė, kad po neseniai įvykusio ginčo su Bosnija ES įšaldė kai kuriuos pasirengimo narystei fondus.EEB sekretoriatas pakartotinai paragino Serbiją pakeisti South Stream susitarimą ir suderinti jį su ES įstatymais. Turėtų būti aišku, kad, jei Serbija toliau nekreips dėmesio į tai, ji negalės prisijungti prie ES, - sakė p. Kopacas.Tokia Serbijos pozicija stiprina nuomonę, kad šalis, nepaisant progreso dėl prisijungimo prie ES, vis labiau atsigręžia į Rusijos glėbį.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti