Pradėjo naujos aviacijos bazės statybas

Publikuota: 2014-10-31
Atnaujinta 2015-05-29 17:02
 

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) Linkmenų gatvėje jau pradėjo naujo treniruoklių ir laboratorijų korpuso statybas. Jame bus sukoncentruota visa profesiniam aviatorių rengimui reikalinga įranga, pranešė universitetas.

Investicijos į naują VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto pastatą siekia beveik 6 mln. Lt.Korpuso statybų darbai, finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, turėtų baigtis jau kitąmet.Šiuo metu teritorijoje jau baigti trijų netinkamais naudoti pripažintų ir statyboms trukdančių pastatų griovimo darbai bei pradėtos naujo pastato statybos. Numatyta, kad jis bus trijų aukštų ir 2.800 kv. m. ploto. Projekte taip pat numatyta rekonstruoti šalia pastato nutiestas inžinerines komunikacijas.Į šį korpusą bus perkelta visa VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto laboratorinė įranga: orlaivių pilotavimo ir skrydžių valdymo treniruoklių sistemos, mokomieji orlaivių variklių, sklandmenų ir pagrindinių sistemų maketai. Taip pat čia persikels aviacinės mechanikos ir avionikos mokomosios bei mokslo laboratorijos.Naujojoje bazėje, pasak universiteto, bus toliau aktyviai plėtojami bepiločių orlaivių ir kitų žemų greičių aerodinamikos įrenginių (sklandytuvų, mažųjų skraidymo aparatų) tyrimai. Šiemet aviatoriai pristatė jau ketvirtąjį pačių sukurtą bepilotį orlaivį – juo gali naudotis visi VGTU studentai. Tikimasi, kad ši galimybė paskatins skirtingų sričių studentų bendradarbiavimą, teigia universitetas.Treniruoklių ir laboratorijų korpuso statybos – pirmasis žingsnis atnaujinant A. Gustaičio aviacijos instituto studentų miestelį. Naujojoje bazėje įsikūrus laboratorijoms, planuojama ten pat įrengti ir auditorijas aviatorių paskaitoms bei administracines patalpas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku