Lietuva tampa pirmąja valstybe, apribojusia energinių gėrimų pardavimą

Publikuota: 2014-10-31
Atnaujinta 2015-05-29 17:39
Nuotrauka: Andrey Rudakov („Bloomberg“)
 

Lietuva nuo šeštadienio tampa pirmąja valstybe Europos Sąjungoje, kur galios draudimas parduoti energinius gėrimus nepilnamečiams.

Kelerius metus rengtame ir svarstytame, šių metų gegužę Seimo priimtame Maisto įstatymo kelių straipsnių pakeitime nustatyta, kad „draudžiama parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims“. „Energinių gėrimų pardavėjai turi teisę, o kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis kaip 18 metų, privalo iš perkančio energinius gėrimus asmens reikalauti pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jeigu toks asmuo nepateikia jo tapatybę patvirtinančio dokumento, energinių gėrimų pardavėjai privalo atsisakyti parduoti jam energinius gėrimus“, – taip pat rašoma priimtame įstatyme.Be to, jame paaiškinama, kas yra energinis gėrimas: „Tai nealkoholinis gėrimas, kuriame yra daugiau kaip 150 mg/l kofeino, nesvarbu, iš kokio šaltinio, arba kuriame yra daugiau kaip 150 mg/l kofeino ir vienos ar kelių kitų centrinę nervų sistemą stimuliuojančių medžiagų (gliukurono laktono, inozitolio, guaranino, ginsenozidų, ginkmedžių ekstrakto, taurino ar kt.). Energiniame gėrime gali būti ir angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų, amino rūgščių, maisto priedų, vaisių sulčių ar augalų ekstraktų.“Seimas nustatė, kad įstatymas įsigalioja š.m. lapkričio 1 d.Parlamentarai šį rudenį taip pat pataisė Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, nustatydami, „energinių gėrimų pardavimas asmenims, jaunesniems kaip 18 metų,užtraukia baudą nuo dviejų šimtų iki keturių šimtų litų. Energinių gėrimų nupirkimas ar kitoks perdavimas asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, užtraukia baudą nuo penkiasdešimties iki dviejų šimtų litų“.Nuo Naųjųjų metų, įvedus eurą, šios baudos bus prilygintos atitinkamai 58-116 Eur ir 15-58 Eur.Kontroliuoti, kaip laikomasi draudimo parduoti energetinius gėrimus nepilnamečiams, pavesta savivaldybių vykdomosioms institucijoms ir policijai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku