Sutarties dėl bendros „Rail Baltica“ įmonės pasirašymas – antradienį

Publikuota: 2014-10-27
Atnaujinta 2015-05-29 16:36
Nuotrauka: Renaldo Jakubausko („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Antradienį Rygoje Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai pasirašys sutartį dėl bendros įmonės „RB Rail“ įsteigimo. Ši įmonė rūpinsis europinio standarto geležinkelio vėžės tiesimo per Baltijos šalis „Rail Baltica“ projekto koordinavimu, administravimu ir įgyvendinimu.

Lietuvos Susisiekimo ministerija pirmadienį pranešė, kad sutartį pasirašys Baltijos šalims atstovausiančių bendrovių vadovai, ceremonijoje taip pat dalyvaus visų trijų šalių transporto ministrai. Lietuvos interesams bendroje įmonėje atstovaus šių metų pradžioje įsteigta „Lietuvos geležinkelių“ antrinė bendrovė „Rail Baltica statyba“, kuriai vadovauja eksparlamentaras Dainius Budrys.„Rail Baltica“ sutarties pasirašymas leis pradėti realius projekto įgyvendinimo darbus“, – pranešime spaudai cituojamas Rimantas Sinkevičius, Lietuvos susisiekimo ministras. Jo teigimu, „europinė vėžė ne tik sujungs visą Baltijos regioną ir jo sostines su Europos Sąjungos šalimis, bet ir paskatins jo konkurencingumą, verslo plėtrą ir ekonomikos augimą“.Remiantis pasirašoma bendros įmonės steigimo sutartimi, visos Baltijos šalys valdys po trečdalį bendrovės „RB Rail“ akcijų. Svarbiausiems sprendimams priimti bus būtinas visų trijų valstybių paskirtų atstovų-valdymo organų narių pritarimas. Įmonė prižiūrės, kaip kiekvienoje šalyje įgyvendinamos projekto procedūros, koordinuos projekto eigą ir teiks administravimo paslaugas.Pirmas darbas, kurio imsis bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos geležinkelių įmonė – parengti ir pateikti bendrą trijų Baltijos šalių paraišką Europos infrastruktūros tinklų priemonės finansavimui gauti. Europos Komisijai ši paraiška turi būti pateikta iki 2015 m. vasario 26 d. Tikimasi, kad ES finansavimas projektui sieks apie 85% projekto vertės.Pasak pranešimo spaudai, šiemet birželį pasiektu Baltijos šalių derybinių grupių atstovų sutarimu į pasirašomą sutartį įtraukta ir nuostata dėl Vilniaus jungties. Taip pat susitarta, kad įgyvendinant projektą šalys bendrai sieks, jog Vilniaus jungtis būtų finansuojama ES lėšomis.„Pasirašydami sutartį dėl bendros įmonės steigimo įtvirtinsime visų šalių sutartas nuostatas dėl „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimo. Savo ruožtu sieksime, kad šis Lietuvai ir visoms Baltijos šalims svarbus projektas būtų įgyvendintas kuo efektyviau“, – teigė p. Budrys.Bendros įmonės idėja buvo iškelta dar 2011 m. lapkritį Baltijos šalių premjerų pasirašytoje jungtinėje deklaracijoje. Pernai rugsėjį Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Lenkijos transporto ministrai Vilniuje pasirašė deklaraciją dėl bendros įmonės steigimo ir bendradarbiavimo stiprinimo.„Rail Baltica“ projektas yra vienas iš Europos Komisijos prioritetų. Kaip buvo skelbta, ES transporto jungtims modernizuoti 2014–2020 m. skirs 41 mlrd. Lt (11,9 mlrd. Eur). Tai didžiausia kada nors skirta parama transporto infrastruktūrai. „Rail Baltica“ patenka į vieną iš devynių pagrindinių transporto koridorių, kuriems bus skiriama daugiausiai lėšų.Europinės vėžės geležinkelis sujungs Helsinkį, Taliną, Rygą, Kauną, Vilnių ir Varšuvą, pratęsiant jį iki Berlyno. „Rail Baltica“ projektą nuo Lietuvos-Lenkijos sienos iki Talino planuojama užbaigti iki 2024 metų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau