Dingusio Lietuvos laivo paieškas tęs latviai

Publikuota: 2014-10-25
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Baltijos jūroje dingusio lietuvių žvejybinio laivo su dviem žvejais toliau ieško Latvijos pajėgos, lietuviams operaciją nutraukus, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras šeštadienį po pietų nutraukė nesėkmingai Lietuvos teritoriniuose vandenyse vykusią dingusio žvejybinio boto LTP-708 su dviem žvejais paiešką.Tačiau toliau operaciją tęsia Latvijos jūrų gelbėjimo tarnyba. Į Baltijos jūrą papildomai išsiųstas Latvijos karinių jūrų pajėgų laivas P-09 „Rezekne“. Planuojama, jis Latvijos teritoriniuose vandenyse patruliuos ieškodamas dingusio lietuvių laivo iki šios dienos vakaro.Lietuvos kariuomenė dingusio laivo su dviem žvejais paiešką pradėjo po to, kai penktadienį apie 17.30 val. gavo pranešimą iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės. Pasieniečius apie įvykį informavo dingusių žvejų kolegos, nebegalėję užmegzti ryšio su dingusiais žvejais. Dingęs žvejybinis laivas nuo Klaipėdos uosto buvo nutolęs apie dvi jūrmyles.Laivo iki vėlyvo vakaro žvejų ieškojo Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8, paieškos operacijoje taip pat dalyvavo Klaipėdos uosto laivai „Dangė“ ir „Smeltė“, pasieniečių laivas „Boomeranger“, į jūrą išsiųstas buvo ir budintis Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas M52 „Sūduvis“. Tačiau aptikti žvejybinio boto aptikti nepavyko ir iki 24 valandos visi paieškos operacijoje dalyvavę laivai grįžo į uostą.Šeštadienį Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, toliau koordinuodamas prieš dieną vakare Baltijos jūroje su dviem žvejais dingusio žvejybinio boto paiešką, nuo 8.30 valandos jūros rajono žvalgymui vėl pakėlė Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnį Mi-8. Nuo Latvijos teritorinės jūros pusės į pagalbą atskubėjo  latvių siųstas sraigtasparnis ir laivas „OW Pacific“.„Atsižvelgiant į jūros bangavimo kryptį, didelė tikimybė, kad dingęs laivas per naktį galėjo būti nuneštas į šiaurės pusę, todėl pagalbos vykdant paiešką taip pat buvo paprašyta Latvijos jūrų gelbėjimo tarnybos pajėgumų“, –pranešime cituojamas seržantas Audrius Vitkauskas, Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo atstovas vyresnysis specialistas.Lietuvos karinių oro pajėgų  sraigtasparnis Mi-8 dar keletą kartų išžvalgė  paieškos rajoną jūroje, tačiau  neaptiko dingusių žvejų ir laivo. Apie 11 val. Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras paieškos ir gelbėjimo operaciją nutraukė.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku