Šiaulių bankas: uždirbo 4 kartus daugiau

Publikuota: 2014-10-20
Atnaujinta 2015-05-29 17:34
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Šiaulių bankas per devynis mėnesius neaudituotais duomenimis uždirbo 32,9 mln. Lt grynojo pelno. Tokiu laikotarpiu prieš metus banko grynasis pelnas siekė 8 mln. Lt, t.y. buvo 4 kartus mažesnis, per „Nasdaq OMX Vilnius“ biržą paskelbė bankas.

Tuo metu Šiaulių banko grupė uždirbo 35,2 mln. Lt neaudituoto grynojo pelno, t. y. 2,4 karto daugiau nei 2013 m. atitinkamu laikotarpiu, kai buvo uždirbta 14,3 mln. Lt.Nuo sausio iki spalio bankas klientams suteikė daugiau kaip 600 mln. Lt paskolų. Per trečiąjį ketvirtį grupės paskolų portfelis išaugo 71 mln. Lt ir 2014 m. rugsėjo mėnesio pabaigoje sudarė 2,4 mlrd. Lt.Banko grupės grynųjų paslaugų ir komisinių pajamos augo, palyginti su laikotarpiu prieš metus, grynųjų paslaugų ir komisinių pajamos padidėjo 15%, iki 12,5 mln. Lt. Pasak banko, didesnis klientų aktyvumas teigiamos įtakos turėjo ne tik banko grupės gaunamoms grynosioms pajamoms iš paslaugų ir komisinių, bet ir operacijų užsienio valiuta rezultatui – per trečiąjį ketvirtį uždirbta beveik 3,4 mln. Lt.Išlaidų ir pajamų santykis per metus sumažėjo 26 proc. punktais ir 2014 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje sudarė 48,8%. Kapitalo grąžos rodiklis per metus išaugo daugiau nei du kartus ir 2014 m. rugsėjo pabaigoje siekė 13,6%.„Šiuo metu išskirtinį dėmesį koncentruojame į klientų aptarnavimo kokybės gerinimą bei pardavimų proceso efektyvinimą, siekiant stiprinti ilgalaikius santykius su klientais. Taip pat daug dėmesio skirsime rizikų valdymo tobulinimui, siekiant išlaikyti patikimą patiriamų rizikų valdymo sistemą“, – pranešime cituojamas Vytautas Sinius, Šiaulių banko administracijos vadovas.Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas valdo 19,57% banko akcijų, Gintaras Kateiva – 6,24%. Likę akcininkai kontroliuoja po mažiau nei 5% akcijų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku