Už energetinių gėrimų pardavimą paaugliams – piniginė bauda

Publikuota: 2014-10-16
Atnaujinta 2015-05-29 17:15
Nuotrauka: Andrey Rudakov („Bloomberg“)
 

Pardavusieji energetinius gėrimus nepilnamečiams bus baudžiami kelių šimtų litų piniginėmis baudomis.

Tai numatyta ketvirtadienį Seimo patvirtintose Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisose. Už jas vieningai balsavo visi Seimo posėdžių salėje buvę parlamentarai. Nekilo ir jokių diskusijų dėl šio įstatymo priėmimo.„Energinių gėrimų pardavimas asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų iki keturių šimtų litų. Energinių gėrimų nupirkimas ar kitoks perdavimas asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, užtraukia baudą nuo penkiasdešimties iki dviejų šimtų litų“, – rašoma priimtame įstatyme.Nuo Naųjųjų metų, įvedus eurą, šios baudos bus prilygintos atitinkamai 58-116 Eur ir 15-58 Eur.Kontroliuoti, kaip laikomasi draudimo parduoti energetinius gėrimus nepilnamečiams, pavesta savivaldybių vykdomosioms institucijoms ir policijai.Lietuva tapo pirmąja Europos Sąjungos valstybe, uždraudusia energetinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams. Seimo pavasario sesijoje priimtas tokį draudimą įteisinantis įstatymas įsigalioja š.m. lapkričio 1 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku