Kariuomenės pirkimai lietuviškose įmonėse – už keliolika milijonų

Publikuota: 2014-01-08
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

Praėjusiais metais Lietuvos kariuomenė iš lietuviško kapitalo įmonių įsigijo prekių už kiek daugiau kaip 16 mln. Lt, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Anot pranešimo, iš įvairių Lietuvos ir užsienio įmonių kariuomenė 2013 m. nusipirko prekių už 23,175 mln. Lt.  Iš jų 7,442 mln. Lt buvo skirta maistui, o 15,734 mln. Lt – kariams reikalingos aprangos, ekipuotės, kitoms prekėms įsigyti.KAM teigia, kad Lietuvos įmonės laimėjo kariuomenės paskelbtų prekių konkursų už 16,583 mln. Lt.Pripažįstama, kad 2012 m. situacija Lietuvos įmonėms buvo palankesnė – iš viso buvo įsigyta maisto ir prekių už 24,374 mln. Lt, iš  kurių 23,219 mln. Lt buvo skirta Lietuvos tiekėjams.Pulkininkas leitenantas Valdas Dambrauskas, kariuomenės Logistikos valdybos Materialinių resursų departamento  direktorius pulkininkas leitenantas, teigia, kad apsirūpindama reikiamomis prekėmis kariuomenė bendradarbiauja tiek su Lietuvos, tiek su užsienio įmonėmis, tačiau didžiąją dalį  reikiamo maisto, aprangos, ekipuotės ir kitų prekių kariuomenė įsigyja iš savo šalies įmonių.Pasak p. Dambrausko, tikėtina, kad panašios tendencijos išliks ir šiemet – pagrindiniais tiekėjais kariuomenei ir toliau bus Lietuvos įmonės. „Jeigu kalbėtume procentais, galėtume teigti, kad  praėjusiais metais 100% maisto produktų ir maždaug 60% reikalingos aprangos, ekipuotės ir kitų prekių kariuomenė nusipirko iš Lietuvos įmonių“, – sakė jis.„Ankščiau Lietuvos kariuomenė viešuosiuose pirkimuose taikė mažiausios kainos principą, tačiau vis dažniau, siekdami geresnės prekių kokybės, tobuliname technines specifikacijas ir pradedame taikyti papildomus kriterijus, pvz. funkcionalumo, patvarumo“, – teigė p. Dambrauskas.Pasak karininko, daugelį metų kariuomenei batus teikė Lietuvos įmonės. „Tačiau norėdami  karius aprūpinti batais, kurie būtų funkcionalūs, ergonomiški ir patvarūs, nusprendėme įsigyti penkių gamintojų (tiek Lietuvių, tiek užsienio) batus ir davėme juos išbandyti kariams. Pagal testavimo rezultatus buvo parengtos lauko uniformos batų techninės specifikacijos ir pastaruosius ketverius metus kareiviškų batų konkursus laimi įvairios Vokietijos, Lenkijos ir Čekijos kompanijos“, – kalbėjo p. Dambrauskas.Jis pažymi, kad pastaraisias metais vis daugiau viešųjų konkursų  laimi užsienio įmonės: „Dažniausiai kariuomenė iš užsienio įmonių perka tokias prekes, kurių negamina Lietuvos gamintojai, pavyzdžiui, kario ekipuotės sistemą, kurią sudaro kuprinė, liemenė ir įvairūs dėklai.“Kai kurias, specialiai kariuomenei reikalingas aprangos dalis, pavyzdžiui taktinės atakos pirštines, kurios yra išduodamos tik vykstantiems į misijas kariams, dėl jų ypatingai sudėtingų techninių specifikacijų, Lietuvos įmonės negamina, bet jų tiekėjais būna šalies įmonės.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku