Grožio versle – šimtai tūkstančių litų neapskaitytų pajamų

Publikuota: 2014-01-08
Atnaujinta 2015-06-01 13:06
„Verslo žinios“

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija  patikrinimo metu kosmetikos priemonių parduotuvių bei mokymų organizavimo tinklą visoje Lietuvoje valdančioje bendrovėje nustatė beveik 55.000 Lt neapskaitytų pardavimo pajamų. Po patikrinimo įmonės direktorei skirta 20.000 Lt bauda.

Pažeidimai nustatyti išanalizavus vieno mėnesio dokumentus.„Po patikrinimo „susigriebusi“ įmonė papildomai į buhalterinę apskaitą įtraukė 320.000 Lt per 2013 m. gautų pajamų, o į valstybės biudžetą papildomai deklaravo per 67.000 Lt mokėtino PVM“, - informuoja inspekcija.

Mokesčių inspektoriams išanalizavus praėjusių metų rugsėjo mėn. „vadybininkų pinigų priėmimo suvestines“ palyginus su elektroniniais sandėlio apskaitos ir kasos aparato duomenimis nustatyta, jog iš 65.000 Lt gautų pajamų apskaityta tik kiek daugiau nei 10.000 Lt – 85% pajamų liko „šešėlyje“. Įtarimus dėl netvarkingai vedamos buhalterinės apskaitos patvirtino ir bendrovės biuro – parduotuvės bei sandėlio kasose nustatytas beveik 8.000 Lt perteklius, kurio įmonės darbuotojai negalėjo pagrįsti jokiais apskaitos dokumentais.
„Tikrintoje įmonėje dalis klientų už įsigytas prekes atsiskaitydavo grynaisiais pinigais, o tai gali „sugundyti“ neįtraukti gautų grynųjų į apskaitą. Pavyzdžiui, pagal rastus krovinio važtaraščius įmonė gavo apie 4.000 Lt pajamų, tačiau į apskaitą įtraukė vos 431 Lt.Ir tokie pažeidimai nustatyti patikrinus tik vieno mėnesio dokumentus. Po patikrinimo įmonė įtraukė į apskaitą didelę sumą per šiuos metus gautų pajamų, o tai kelia įtarimų mokesčių administratoriui dėl galimų pažeidimų ir ankstesniais laikotarpiais“, - pranešime cituojamas Gintautas Muznikas, Kauno AVMI viršininkas, pažymėdamas, kad nustatyti faktai yra pagrindas VMI nuodugniau pasidomėti įmonės veikla, todėl bus sprendžiama dėl tolimesnių kontrolės veiksmų bendrovės atžvilgiu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku