Dėl pensijų kompensavimo valdantieji žada apsispręsti vasarį

Publikuota: 2014-01-08
Atnaujinta 2015-06-01 13:06
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

Valdančiosios koalicijos suformuota darbo grupė ketina iki vasario vidurio apsispręsti, kaip ir kada bus kompensuojamos per sunkmetį sumažintos senatvės pensijos.

Apie tai trečiadienį po pirmojo darbo grupės posėdžio pranešė jai vadovaujanti Algimanta Pabedinskienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė.Anot ministrės, pirmajame posėdyje nebuvo priimta jokių konkrečių sprendimų dėl to, kokie turėtų būti kompensavimo principai ir kada jis galėtų vykti.„Aptarėme, kaip dirbsime ir pasikeitėme bendra informacija apie „Sodros“ padėtį bei kitais klausimais“, – sakė p. Pabedinskienė.Ji neprognozavo, ar kompensacijos bent vyriausiems pensininkams galėtų būti pradėtos mokėti jau šiemet. Esą dėl to dar bus diskutuojama tiek darbo grupėje, tiek ir valdančiosios koalicijos keturiose partijose.Rimantas Šadžius, finansų ministras, irgi atsisakė spėti, kada galėtų prasidėti pats kompensavimo procesas. „Tikimės, kad tiek šioje darbo grupėje, tiek ir Vyriausybėje iki pavasario bus apsispręsta tais klausimais, rastos visos būtinos teisinės formuluotės, paskaičiuotos galimybės“, – tikino jis.Darbo grupę, kurioje yra visų keturių valdančiųjų partijų atstovai, sudarė koalicijos lyderiai viename savo paskutiniųjų praėjusių metų posėdžių. Grupei pavesta rasti politinį sutarimą, kaip ir kada vykdyti 2010-2011 m. sumažintų senatvės pensijų kompensavimą.Seimas yra priėmęs nutarimą, rekomenduojantį Vyriausybei jau šiemet pradėti mokėti kompensacijas, tam panaudojant viršplanines biudžeto lėšas. Vyriausybės atstovai ne kartą minėjo, kad realiausia kompensavimą pradėti ne anksčiau nei 2015-aisiais ir vykdyti jį keliais etapais.Skaičiuojama, kad kompensavimui prireiks 1-1,2 mlrd. Lt.2013 m. lapkričio duomenimis, senatvės pensijų gavėjų Lietuvoje yra bemaž 600.000.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku