Pratęsta galimybė pasinaudoti palūkanų kompensavimu

Publikuota: 2014-01-07
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
 

Priemonės „Dalinis palūkanų kompensavimas“ paraiškų priėmimo laikotarpis pratęstas iki gegužės 31 dienos. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms ir pradedantiesiems verslininkams, pateikusiems paraiškas, palūkanos bus kompensuojamos iki 2015 m. rugsėjo 30 d., pranešė Ūkio ministerija.

„Siekiant skatinti verslo plėtrą Lietuvoje, palengvinti finansavimo sąlygas ir įsipareigojimų vykdymą nutarta pratęsti paraiškų priėmimo terminą. Taigi verslininkai ir toliau galės kreiptis dėl finansavimo į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ ir dalinis palūkanų kompensavimas bus teikiamas nepertraukiamai, kol rinką pasieks naujos 2014–2020 m. programavimo laikotarpio lėšos.Atsižvelgiant į verslo plėtrai teikiamą naudą, planuojama, kad naujuoju 2014–2020 m. paramos teikimo laikotarpiu ir toliau bus teikiamas dalinis palūkanų kompensavimas už Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų paimtas paskolas, pasirašytus ilgalaikės nuomos (lizingo) sandorius“, – pranešime cituojamas Marius Skarupskas, ūkio viceministras.Dėl dalinio palūkanų kompensavimo į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) gali kreiptis tiek smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, kurių paskolai yra suteikta INVEGOS garantija, paskola yra iš Verslumo skatinimo fondo, arba įmonės, kurios nuo 2012 m. kovo 1 d. iki 2014 m. gegužės 31 d. pasirašė ar pasirašys finansavimo sutartis su kredito įstaigomis ar lizingo bendrovėmis dėl investicijų finansavimo ir šiuo laikotarpiu investuos į gamybos ir jai prilygintą įrangą ir įrenginius.„Nuo 2009 m. iki 2013 metų pabaigos galimybe susigrąžinti dalį investicijų jau pasinaudojo daugiau kaip 3.600 įmonių, o kompensuota suma siekia apie 44,9 mln. Lt. Planuojame, kad, pratęsus paraiškų priėmimo terminą, dar bent 300 įmonių galės pasinaudoti šios priemonės sudarytomis palankiomis verslo plėtros sąlygomis“, – prognozuoja Audrius Zabotka, INVEGOS generalinis direktorius .

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku