Fantastiškai patraukli paramos kinui lengvata

Įmonėms nuo kitų metų labiau apsimokės remti kino pramonę, nei mokėti pelno mokestį, tokią pelno mokesčio lengvatą patvirtino Seimas.
Nuo 2014 m. įsigalioja filmams skirta pelno mokesčio lengvata.Norint pasinaudoti lengvata, kuri taikoma kino pramonei skirtoms lėšoms, kino scenarijų turi patvirtinti Kultūros ministerija, taip pat yra įvairių apribojimų dėl paramos lėšų panaudojimo, tačiau akivaizdu, kad galimybė paremti kino kūrėjus įmonėms bus labai patraukli, teigia Rūta Bilkštytė, konsultacijų bendrovės UAB Fidexperta partnerė.Ši lengvata sukonstruota taip, kad įmonėms apsimoka labiau paremti kino kūrėjus, nei iš viso nieko neremti ir tik sumokėti pelno mokestį.Pelno mokesčio įstatymas leidžia kinui skirta lengvata mažinti ne tik apmokestinamąjį pelną (ką paprastai leidžia pelno mokesčio lengvatos), bet ir patį mokėtiną į biudžetą pelno mokestį. Jeigu įmonė skyrė kinui 100.000 Lt, tai apmokestinamąjį pelną bendrovė gali sumažinti 75.000 Lt. Dėl tokio veiksmo į biudžetą mokėtinas pelno mokestis sumažėja 11.250 Lt (75.000 Lt x 15%). Tačiau tai dar ne pabaiga 100.000 Lt dar galima sumažinti ir patį mokėtiną pelno mokestį.Tarkime, jeigu įmonė turi 1 mln. Lt apmokestinamojo pelno, ji privalo mokėti 150.000 Lt pelno mokesčio, o parėmusi kiną šią savo prievolę sumažintų 111.250 litų (100.000 + 11.250). Jai liktų sumokėti tik 38.750 Lt pelno mokesčio net pridėję ir pačią paramos sumą (100.000 Lt) gausime, kad parėmusi kiną įmonė turi mažiau išlaidų, nei apskritai netaikydama jokios lengvatos.
Tik po audito
Skaičiuojant pinigine išraiška, įmonėms vienareikšmiškai labiau apsimoka remti kino kūrėjus, nei jų neremti ir tiesiog sumokėti pelno mokestį, tačiau įmonės turi įvertinti tam tikrą riziką, teigia p. Bilkštytė. Įmonė gali remti tik Kultūros ministerijos patvirtinta tvarka parinktus filmus, paramos lėšos turi būti naudojamos griežtai pagal taisykles, o įmonės šio proceso nekontroliuoja. Reikia įvertinti ir tai, kiek filmas gaus paramos iš kitų bendrovių, nes pagal lengvatą gautos lėšos gali sudaryti tik 20% viso filmo išlaidų.Pasinaudoti lengvata bus galima tik po filmo lėšų panaudojimo audito, tad gali būti, kad lėšas reikės skirti vienais metais, o lengvatą prisitaikyti galima bus tik kitais apmokestinamaisiais metais, teigia p. Bilkštytė.Finansų ministerija pabrėžia, kad Lietuvoje siūloma schema suderinta su Europos Komisija, ši jai pritaria. Tokį ar panašų valstybinės paramos kinui modelį taiko ir kai kurios kitos Europos Sąjungos šalys, tvirtina FM. Filmas turi atitikti Lietuvos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytus kultūrinio turinio ir gamybos vertinimo kriterijus, ne mažiau kaip 80% visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų turi būti padarytos Lietuvoje čia išleista suma neturi būti mažesnė kaip 150.000 Lt.
Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti