Kaip Sizifui sukurti prasmės jausmą

Niekam to nereikia..., - tai patys blogiausi žodžiai, kuriuos darbuotojas gali ištarti apie savo atliktą darbą. Sunku dirbti sunkiai, o beprasmiškai dirbti nepakeliama.
Duke universiteto profesorius Dan Ariely, pasitelkdamas išradingus eksperimentus teigia, kad niekas taip nedemotyvuoja, kaip cikliškas beprasmis darbas. Tačiau net patį nuobodžiausią darbą atliekantys žmonės gali išgyventi prasmės jausmą, tam tereikia sukurti tinkamas sąlygas.Darbinėje aplinkoje, nepastebėdami kolegų ar pavaldinių darbo, iš principo elgiamės taip pat suku-riame beprasmybės jausmą. Mėgti darbą svarbu, tačiau net atliekant mėgstamą veiklą ir nepatiriant prasmės, mes labai greitai netenkame motyvacijos ją tęsti.Organizacijose apstu veiklų, kurių rezultato nesimato greitai, o kartais jis yra tik nuspėjamas. Pasiro-do, net atlikdami užduotis, kurių rezultatas bus trumpalaikis ar jo visai nebus, žmonės gali išgyventi prasmės jausmą, tam tereikia sukurti tinkamas sąlygas atliktam darbui skiriant pakankamai dėme-sio.Minėtas profesorius tokiam efektui naudoja graikų mito analogiją. Sizifas, įkalintas amžinybėje, be-prasmiškai ridena akmenį į kalną ir niekada nepasiekia jo viršūnės. Ar jo darbas gali būti prasmingas?Pažaiskime... Įsivaizduokime, kad Sizifas akmenį nuolat ridena į skirtingas kalvas, arba kad jis savo neprilygstamo ridentojo patirtimi periodiškai gali pasidalinti su savo likimo draugais (gal net paruošti vieną kitą skaidruolę) arba, kad kartas nuo karto kalno papėdėje su kuo nors aptaria savo ridenimo patirtį, o gal net gauna ir vieną kitą patarimą - kaip sekantį kartą tai daryti geriau. Netgi mažą reikšmę ar neapčiuopiamą rezultatą turinti veikla gali tapti prasminga, motyvuojanti ir padrąsinanti siekti daugiau. Juk prasmė nėra objektyvi, prasmę kuriame mes patys.
Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti