Vežėjai nepritaria dyzelino įvežimo ribojimui

Publikuota: 2014-01-31
Atnaujinta 2015-06-01 13:26
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
„Verslo žinios“

Ieškodama lėšų kompensacijoms už sunkmečiu sumažintas pensijas Vyriausybė svarsto ne tik padidinti alkoholio akcizus, bet ir apriboti dyzelino įvežimą vilkikų bakuose į Lietuvą. Vežėjų manymu, žala būtų didesnė nei tikėtina nauda.

Premjeras Algirdas Butkevičius vakar žurnalistams pranešė turįs nerimą keliančių žinių apie akcizinių degalų kontrabandą.„Dabar analizuojame informaciją apie didžiulius kiekius kontrabandinių degalų. Ten stulbinantys skaičiai! Todėl bus ieškoma, kaip sustabdyti, sumažinti tuos mastus. Bus įvesta griežtesnė kontrolė ir degalų įvežimo apribojimai“, – sakė p. ButkevičiusAlgimantas Kondrusevičius, Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas, vertindamas premjero iniciatyvas, VŽ teigia, kad galbūt premjerą suklaidino naftos produktų pardavėjai.Jis pažymi, kad jeigu Lietuva imsis riboti degalų kiekį vilkikų bakuose, tai gali turėti neigiamų pasekmių. Ribojimas pailgins pasienio kontrolės procedūras, be to, tarpvalstybiniuose susitarimuose su Rytų kaimynais numatyta, kad galima važiuoti su gamykloje sumontuotais degalų bakais.Anot p. Kondrusevičiaus, ribojimas gali turėti tiesioginės įtakos krovinių srautams bei konkurencingumo užsienio rinkose mažėjimui.

Būtina riboti

Daiva Jokšienė, Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentė, VŽ teigia, kad asociacija pritaria premjero siūlymams stiprinti sienų kontrolę ir riboti įvežamų degalų kiekius.

„Kai litro degalų kainų skirtumas tarp Lietuvos ir Rusijos bei Baltarusijos didesnis nei 2 Lt, ypatingai svarbu stiprinti sienų kontrolę su NVS šalimis. Remiantis atliktais tyrimais ir paskaičiavimais, nelegalių degalų rinka sudaro apie 20% ir dėl to vien akcizų nesurenkama apie 360 mln. Lt, o kur dar nesumokėtas PVM“, – pažymi p. Jokšienė.
Anot asociacijos vadovės, nelegalios rinkos dydį Lietuvoje iliustruoja ir pradavimai atšalus orams, kai realizacija degalinėse padidėja 20%. Be to, juodosios rinkos apimtį parodė ir praėjusių metų rugsėjo pardavimai pasienyje su Rusija, kai Rusija itin sugriežtino vilkikų patikrą ir ties Kaliningrado sritimi degalinėse padaugėjo klientų.Plačiau apie tai skaitykite šiandien dienraštyje "Verslo žinios".

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku