Janukovyčiui - raginimai bausti aukštus pareigūnus ir valdininkus

Publikuota: 2014-01-31
Atnaujinta 2015-06-01 12:11
 

Buvęs Ukrainos sveikatos apsaugos ministras Nikolajus Polišukas ragina šalies prezidentą Viktorą Janukovyčių nepažeidinėti tarptautinių konvencijų, draudžiančių smurtą ir žmonių grobimus ir identifikuoti bei bausti nehumaniškus įsakus davusius valdininkus.

Anot p. Polišuko, Ukrainos teisėsaugos pareigūnai pažeidinėja tarptautinės konvencijos, pasirašytos dar Tarybų Sąjungos laikais 1954 m., nuostatus, draudžiančius smurto bei galios panaudojimą prieš taikius piliečius.Anot buvusio ministro, ši konvencija galioja ne tik karininkams, bet ir teisėsaugos organams, leidžiantiems įsakus, kurie įgalina pareigūnus vaikyti Euromaidano aktyvistus naudojant prievartą, skelbia Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.„Tol, kol Jūs, vis dar esate prezidentas, galite išaiškinti ministrus, kaltus dėl įstatymams prieštaraujančios veiklos, taip pat karininkus, jų patarėjus – tuos, kurie duoda antihumaniškus įsakymus. Ir priimti tinkamą sprendimą, kad konfliktas šalyje būtų užgesintas“, - sako p. Polišukas.Dvi dienas vykusios neeilinės Ukrainos Aukščiausiosios rados sesijos metu jau buvo atšaukti visuomenės pasipiktinimą kėlę, žmogaus teises ir laisves varžę, sausio 16-osios įstatymai. Be to, p. Janukovyčius pažadėjo savaitės bėgyje suformuoti naują Vyriausybę.

Euromaidano p. Janukovyčiaus pastangos netenkina

Tačiau nei tai, nei jau pirmąją neeilinės sesijos dieną Mykola Azarovo atsistatydinimas iš ministro pirmininko pareigų visuomenės pilnai nepatenkino. Kol kas neaišku, kas sudarys naująją Vyriausybę. Be to, tiek opozicija, tiek prezidentūra neturi konkretaus plano, kaip suvaldyti politinę krizę šalyje. Taip pat nežino, kaip realizuoti Ukrainos euro integraciją, nesulaužant įsipareigojimų Rusijai, kuri šalies ekonomikai gerinti paskolino 15 mlrd. USD.Visgi neeilinė Aukščiausiosios rados sesija davė ir teigiamų rezultatų. Antrąją jos dieną buvo priimtas amnestijos įstatymas: areštuoti Euromaidano aktyvistai bus paleisti, kai tik kiti protesto akcijų dalyviai atlaisvins užimtus valstybinius pastatus. Tiesa, su šia sąlyga nesutinka mitingo dalyviai ir politinė opozicija.Ponas Janukovyčius šiandien minėtąjį amnestijos įstatymą pasirašė.Apibendrinant, Euromaidanas toliau siekia p. Janukovyčiaus atsistatydinimo, tačiau Kijevo gatvėse šiuo metu ramu – piketuojama taikiai, naujų kruvinų susirėmimų kol kas neužfiksuota. Dėl šalčių Maidane, centrinėje Kijevo aikštėje ir Gruševskio gatvėje aktyvistų renkasi vis mažiau.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku