Apdovanoti verslo čempionai – sparčiausiai augusios įmonės

Publikuota: 2014-01-31
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

Penktadienį paskelbti konkurso "Gazelė 2013" laimėtojai. Tarp apskričių nugalėtojų daugiausia transporto bei pramonės bendrovių, o metų "Gazele" tapo UAB „Vilrida“ - Vilniaus įmonė, užsiimanti elektros technikos, energetikos gaminių bei apsaugos sistemų didmenine prekyba.

Šiemet sparčiausiai augusioms bendrovėms ties finišu net ankšta darėsi: "Gazelės" konkursas, kurį „Verslo žinios“ rengia jau dešimtą kartą, sulaukė per 3.700 dalyvių.

Sąrašas kaip niekad ilgas, nes buvo pakeista atrankos metodika – jei anksčiau konkurse dalyvaudavo tik įmonės, kurios pačios užpildydavo paraišką, šiemet remtasi VMI duomenimis. Būtent šios institucijos rekomendacijos šiek tiek pakoregavo laimėtojų sąrašą:  jei įmonės augimo kriterijus buvo didžiausias, tačiau ji  turėjo nesumokėtų mokesčių ir neatitiko skaidrumo kriterijaus, nugalėtojo titulas atiteko kitai bendrovei.Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė, prieš sveikindama "Gazelės" dalyvius, atkreipė dėmesį, jog 10 metų  (kai vyksta konkursas – red. past.) - be galo gražus laikas:
"Kai prisimenu savo santykį su "Verslo žiniomis", galiu pasakyti, kad esu joms ištikima. Visada gerbiau dienraščio objektyvumą. Mokėmės kartu su "Verslo žiniomis" išgyventi, keistis. Kritika "Verslo žiniose" visada objektyvi, vedanti prie pozityvaus rezultato."Kreipdamasis į gausiai susirinkusius įmonių vadovus, prezidentė pabrėžė, jog būtent smulkaus ir vidutinio verslo atstovai įneša gyvybės į savo regionus įdarbindami žmones, mokėdami mokesčius.
"Statistika rodo, kad Lietuvos ekonomika jau atsigavo ir stabiliai auga. Už šį rezultatą turime būti dėkingi šalies verslininkams ir darbuotojas. Kviečius visus verslininkus dalintis sėkme ir ypatingą dėmesį skirti jaunimui", - "Gazelės" apdovanojimų renginyje sakė p. Grybauskaitė.Rolandas Barysas, UAB "Verslo žinios" vyriausiasis redaktorius, sveikindamas renginio dalyvius pabrėžė būtent žinių svarbą.
"Anksčiau, prieš kurdami verslą, žmonės galvojo, kad užtenka turėti kažkiek pinigų ir idėją. Niekas nemanė, kad sėkmingam verslui būtina tiek žinių. Mūsų projektas parodė, kad tik besidalijant savo patirtimi, sprendimais, galima eiti į priekį", - nurodė p. Barysas.Ir jei pirmaisiais projekto metais į konferencijas susirinkę regionų verslininkai vienas kito net nepažinodavo, dabar, anot "Verslo žinių" vyriausiojo redaktoriaus, susirinkę į metinę konferenciją Vilniuje, verslininkai drąsiai sveikinasi, šnekučiuojasi, pasakoja vieni kitiems, kas pasikeitė įmonėje per tuos metus."Gazelės yra per svarbios Lietuvos ekonomikai, kad jas būtų galima ignoruoti", - apibendrino p, Barysas.Visą "Gazelės 2013" apdovanojimų nuotraukų galeriją galite pamatyti čia.Sprendimų visuma
Šiemet "Gazelės" titulas sugrįžo į sostinę. Elektros technikos, energetikos gaminių bei apsaugos sistemų didmenine prekyba užsiimanti UAB "Vilrida" nuo 2009 m. savo apyvartą padidino daugiau kaip 2.000%, 2012 metais jos apyvarta siekė 52,4 mln. Lt.
Vladislavas Blažys, įmonės direktorius, teigia, kad tokį įspūdingą augimą lėmė keli strategiškai sėkmingi sprendimai: naujų rinkų paieška ir atradimas, patikimų partnerių pritraukimas, prekyba populiariais produktais.
„Nėra kažkokio vieno dalyko, tai greičiau buvo sprendimų visuma. Pavyko rasti naujų patrauklių produktų, sėkmingai prekiavome apsaugos sistemomis“, - sako Vilniaus bendrovės vadovas.Gazelės ir liūtai
Jau 10 metų renginys turi nuolatinius partnerius: šių įmonių atstovai nariai dalijasi patirtimi ir patarimais."Ypatingą džiaugsmą kelia tai, kad galėjome prisidėti prie smulkaus verslo augimo, kurio svarba šalies ekonomikai tokia didelė. Prieš 10 metų su VŽ redaktoriumi susėdome ir ilgai diskutavome apie šį projektą. Juk mūsų bankui dabar 13 metų. Tad prieš dešimtmetį mes patys buvome nedidelė įmonė, kuri sugebėjo sparčiai augti, perėjome visus augimo etapus", - sakė Gintautas Galvanauskas, „Danske Bank“ generalinis direktorius. Šis partneris vienintelis buvo renginio rėmėjas visus 10 metų."Smulkus ir vidutinis verslas yra ekonomikos stuburas. Rizika tur būti pamatuota, bet atsisakymas priimti pokyčius, ieškoti naujų rinkų, tobulinti savo organizaciją – nėra teisingas pasirinkimas. Linkiu ir toliau nelikti komforto zonoje", - sakė Mantas Nocius, Všį "Versli Lietuva", generalinis direktoriusKęstutis Šliužas, TEO LT generalinis direktorius, pabrėžė, kad smulkaus verslo indėlis labai svarbus ne tik pilietiškai mąstant, bet ir per socialinės atsakomybės prizmę.
"Šiandien mes turime apie 30.000 verslo klientų, iš kurių 24.000  - smulkus ir vidutinis verslas. Taigi išvedant paralelę tarp verslo liūtų ir gazelių – mes vieni be kitų negalime",- sakė p. Šliužas.Andrius Bogdanovičius, UAB "Creditinfo Lietuva" generalinis direktorius, teigia, kad gazelių sėkmė priklauso nuo saulelės žmonių, kurie pradeda šį darbą. Tačiau tokios įmonės netrunka suburti profesionalias komandas ir taip auginti talentus.
"Versle rizikos visada yra, bet bijoti jos ar ne – mūsų pasirinkimas", - sako p. Bagdonavičius

Dėkoja darbuotojams

Sparčiausiai augusių įmonių vadovai dėl tokių pasiekimų nuopelnų sau neprisiima – nesvarbu, ar kalbėtum su Visagino įmonės direktoriumi, ar šnekintum Žemaitijos atstovą, visi pirmiausiai sako, kad rezultatų pirmiausiai padėjo pasiekti geri specialistai.Kitą sėkmės garantą verslininkai nurodo eksportą, stiprėjantį bendravimą su užsienio partneriais: tiek pirkėjais, tiek tiekėjais.Taip pat daugelis įmonių vadovų prisimena ekonomikos sunkmečio pamokas, kurias nori nenori teko išmokti. Per krizę įgyta patirtis ekonomikai atsigaunant leidžia dar stipriau įsibėgėti, o tai atsispindi įmonių apyvartose, kurios augo net ne procentais, o kartais.

Apskričių „Gazelės 2013“ apdovanojimai atiteko šioms bendrovėms:

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku