Užsienio ekspertų išvados skatina greičiau pradėti kasti anhidritą

Publikuota: 2014-01-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

Amžiaus projekte – planuojamoje anhidrito Kauno rajone gavyboje - proveržis. Jungtinės Karalystės kompanijos „Wardell Armstrong“ ekspertai paskelbtoje ataskaitoje patvirtino, kad anhidrito gavybos projektas yra tinkamai parengtas ir Kauno rajone galima pradėti pjauti anhidrito blokus.

Nurodoma, jog šį projektą vystanti UAB „Margasmiltė“ anhidritą Kauno rajone, Pagirių kaime, gali pradėti kasti artimiausiu metu.Tomas Bodrijė, „Margasmiltės“ atstovas, praeitų metų pabaigoje yra sakęs, jog sulaukus palankių tarptautinės ekspertizės išvadų, anhidrito kasybos bus pradėtos ne anksčiau kaip 2014 m. vasarą. Penktadienį paklausti apie projekto vystymo planus p. Bodrijė nepavyko – jis telefonu nepasiekiamas.„Margasmiltės“ atstovų teigimu, Pagirių kaime išžvalgytas 12.000 kv. m anhidrito telkinys yra vienas didžiausių pasaulyje, o jo unikalumas – vadinamojo mėlynojo akmens klodai, kurio 1 kub. m kaina siekia 5.000 EUR. „Būtent šio akmens gavyba neš didžiausią pelną“, - yra sakęs p. Bodrijė.VŽ primena, jog statybų ir chemijos pramonėje naudojamo anhidrito kasybai aktyviai priešinosi vietiniai gyventojai, tačiau jiems nepavyko sustabdyti šio projekto vystymo, nes teismai atmetė jų ieškinius.

Techniniai ir ekonominiai skaičiavimai patikimi

Užsienio ekspertai Kauno rajone esančio jau išžvalgyto anhidrito telkinio ekspertizę baigė ir išvadas surašė praeitų metų gruodžio 22 d. VŽ duomenimis, šią ekspertizę užsakė UAB „Margasmiltė“.Kompanijos „Wardell Armstrong“ ekspertų ataskaita skelbia, kad atlikti anhidrito gavybos techniniai ir ekonominiai skaičiavimai yra patikimi. Užsienio specialistų duomenimis, investavus į anhidrito šachtų komplekso ir gamyklų statybas 50 mln. EUR, šios investicijos atsipirktų per 7 metus.Aplinkos ministerijos duomenimis, Kauno rajone, Pagirių kaime, esančio anhidrito telkinio ištekliai yra milžiniški. „Vien tik dabartiniame plote išžvalgyta apie 280 mln. t anhidrito ir gipso. Geologinės sąlygos yra palankios plėsti anhidrito gavybą“, - informuoja Paulius Paulaitis, ministerijos atstovas.

Leidimas kasybai išduotas prieš 4 metus

VŽ primena, jog Lietuvos geologijos tarnyba dar 2010 m. išdavė leidimą anhidrito požeminės kasyklos statybai. Šio sklypo detalųjį planą Kauno rajono taryba patvirtino praeitų metų spalį.Anhidritas – žemės gelmių naudingoji iškasena. Tai – panaši į marmurą statybinių rišamųjų medžiagų, įvairių interjero detalių (apdailos plokščių, laiptų ir pan.) chemijos pramonės, gumos ir kitų gaminių žaliava.„Margasmiltės“ duomenimis, Kauno rajone, Pagirių kaime, pradėjus veikti anhidrito kasyklai bus sukurta 700 naujų darbo vietų, atsiras prielaidos bent dviejų gamyklų – mišinių ir plokščių apdirbimo – statyboms. „Per 10 metų Lietuvos bendrasis vidaus produktas dėl šio projekto įgyvendinimo padidėtų apie 2 mlrd. Lt“, - yra sakęs p. Bodrijė.Yra skelbta, jog Kauno rajone iškastą anhidritą planuojama eksportuoti, o apdirbtu prekiauti ir vietinėje rinkoje.„Su turimais kiekiais mes iškart nukonkuruosime Kinijos marmuro kasėjus“, - tvirtino p. Bodrijė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Teismas atmetė vietos bendruomenės skundą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pernai rudenį, išnagrinėjęs bylą pagal asociacijos „Pagirių kaimo bendruomenės centras“ apeliacinį skundą, jį atmetė. Tai reiškia, kad galioja Lietuvos geologijos tarnybos „Margasmiltei“ išduoti leidimai įrengti šachtines kasyklas Pagirių anhidrito telkinyje.Anksčiau skelbta, kad į anhidrito kasybos Kauno rajone projektą yra pareiškusi norą investuoti Belgijos kompanija „Sibelco“. „Jau penkerius metus kalbamės su potencialiais investuotojais, bet kol kas reikia dar susidėlioti viską patiems – dar yra detalieji planai, projektavimai, ekspertizė. Norinčių yra, bet kol kas dar norime savo darbus pasibaigti“, – VŽ yra teigęs p. Bodrijė.Anot jo, dėl pakankamai sudėtingos įrangos, projektavimo darbai turėtų užtrukti apie 8 mėnesius, tad anksčiausiai statybos prasidės 2014 m. vasarą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku