Per trejus metus atsiras naujas verslo priežiūros modelis

Publikuota: 2014-01-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:16
Evaldas Gustas, Lietuvos Respublikos ūkio ministras.
Evaldas Gustas, Lietuvos Respublikos ūkio ministras. Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

Iki 2016 m. Lietuvoje planuojama įgyvendinti verslo priežiūros institucijų konsolidavimo planą.

Ūkio subjektų priežiūros funkcijas atliekančių valstybės institucijų turėtų sumažėti maždaug perpus, bet kol kas nežinoma, kurios konkrečiai įstaigos bus jungiamos, kurios bus naikinamos. Dėl to numatoma apsispręsti per šiuos metus.Apie tai penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė Evaldas Gustas, ūkio ministras.Anot jo, kartu su konsultantais ir ekspertais buvo parengtos verslo priežiūros institucijų konsolidavimo kryptys, kurios jau pristatytos Vyriausybei. Pagal jas bus rengiamas konkretus tokių institucijų konsolidavimo planas, kuris, p. Gusto nuomone, galėtų atsirasti š.m. sausio pabaigoje. Tuomet jis bus svarstomas Vyriausybėje ir tik po to įgyvendinamas šiemet, kitąmet ir 2016 m.„Šiame plane bus pateikta verslo priežiūros institucijų funkcijų analizė: išnagrinėtos besidubliuojančios, panašaus pobūdžio, perteklinės ar neefektyviai atliekamos verslo priežiūros institucijų funkcijos, pateikta rekomendacijų dėl verslo priežiūros institucijų sistemos efektyvinimo, optimizavimo ir pertvarkos, pasiūlytas rekomendacijų įgyvendinimo planas“, –  kalbėjo ministras.Šiuo metu Lietuvoje veikia 68 institucijos, atliekančios ūkio subjektų priežiūros funkcijas. Jose dirba daugiau kaip 8.000 specialistų. „Akivaizdu, kad turime didelį  priežiūros institucijų skaičių, kuris nulėmė funkcijų dubliavimą ir veiklos neefektyvumą, menką kompetenciją smulkesnėse institucijose“, – sakė jis.„Konsultantai pasiūlė po konsolidavimo palikti 18 verslo priežiūros institucijų, bet mūsų nuomone, tokių institucijų bus daugiau – virš 30-ties“, – tikino p. Gustas.Mūsų tikslas – mažinti ūkio subjektams priežiūrinę naštą. Tokios institucijos turėtų labiau ne bausti, bet patarti“, – pridūrė jis.Tačiau ministras kol kas nekonkretizavo, kokios institucijos turėtų ar galėtų būti jungiamos, kurios būtų naikinamos. Atsakymai į šiuos klausimus esą paaiškės Vyriausybėje apsisprendus dėl verslą prižiūrinčių institucijų konsolidavimo plano priėmimo.Paklaustas, ar bus mažinamas ir priežiūros institucijų specialistų skaičius, ūkio ministras atsakė teigiamai, bet irgi nekonkretizavo, kiek darbuotojų sumažės.Konsolidavimo priemonių planą padeda rengti bendrovė „Civitta“, parinkta viešųjų pirkimo konkurso būdu. Ekspertų paslaugos Ūkio ministerijai kainavo beveik 100.000 Lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku