Bičių ir grybų augintojai irgi galės įsigyti lengvatinio gazolio

Publikuota: 2014-01-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:19
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Ne tik žemės turintys, bet ir kiaules, paukščius, bites bei grybus auginantys ūkininkai galės įsigyti žemės ūkiui skirtų žaliai dažytų dyzelinių degalų.

Tokį klausimą kitą savaitę planuoja svarstyti Vyriausybė.Vigilijus Jukna, žemės ūkio ministras, teikia pasiūlymą Akcizų įstatyme nustatyti „vienodas konkurencines sąlygas žemės ūkio veiklos subjektams ir paskatinti aukštesnės pridėtinės vertės produktų gamybą žemės ūkyje“.„Pagal šiuo metu galiojančią tvarką žemės ūkio veiklos subjektams akcizais neapmokestinami dyzeliniai degalai nustatomi pagal vienam deklaruotam žemės ūkio naudmenų hektarui skiriamą kiekį pagal žemės ūkio augalų rūšis. Akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų negali įsigyti kiaulių, paukščių, bičių ir grybų augintojai, kuriantys didelę pridėtinę vertę žemės ūkyje ir patiriantys didelį spaudimą rinkos sąlygomis“, – tvirtina p. Jukna.Todėl, pasak jo, reikėtų pakeisti Akcizų įstatymą, kad jis leistų žaliai dažytų lengvatinių degalų įsigyti ne tik žemės turintiems, bet ir kitiems ūkininkams, kuriantiems nemenką pridėtinę vertę žemės ūkyje.Ministras primena, kad akcizo lengvata gazoliui jau dabar naudojasi ir tvenkinių bei kitų vidaus vandens vandenų turintieji verslininkai, gaudantys ir realizuojantys žuvis.Finansų ministerija tikina neprieštarausianti siūlomam įstatymo projektui, bet tik su ta sąlyga, kad jis neturės esminės įtakos 2014 m. biudžeto pajamoms. Minimizuojant galimą neigiamą įtaką biudžetui siūloma nustatyti, kad Akcizų įstatymo pataisa įsigaliotų ne anksčiau kaip nuo š.m. liepos 1 d.Jeigu Vyriausybė projektui pritars, jis keliaus į Seimą, kur bus svarstomas ir priimamas kovą prasidedančioje pavasario sesijoje.Priėmus įstatymą dar reikės pataisyti 2003 m. patvirtintą Vyriausybės nutarimą „Dėl atleistų nuo akcizų degalų, skirtų naudoti žemės ūkyje, taip pat tvenkinių ir kitų vidaus vandenų žuvininkystėje, įsigijimo taisyklių patvirtinimo“. Šiuo nutarimu be kita ko nustatomos žymėtų lengvatinių degalų pardavimo ūkininkams kvotos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku