„Tvarkiečiai“ bandys kelti Paksą į prezidentus, bet galima ir alternatyva

Publikuota: 2014-01-29
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
Rolandas Paksas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas.
Rolandas Paksas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas. Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Valdančioji Tvarkos ir teisingumo partija (TTP) nusprendė bandyti į prezidentus šių metų rinkimuose kelti savo lyderio, Europos Parlamento nario Rolando Pakso kandidatūrą, nepaisant to, kad jam kol kas Lietuvos įstatymai neleidžia kandidatuoti į valstybės vadovus.

Trečiadienį vakare posėdžiavusi TTP valdyba nusprendė p. Pakso kandidatūrą registruoti prezidento rinkimų kampanijos dalyviu. Jeigu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nuspręstų neregistruoti jo kandidatu į valstybės vadovus, būtų sprendžiama kaip pasielgti – ar šių metų gegužės rinkimuose į prezidentus išvis nekelti jokio kandidato, ar vis dėlto skubiai pakeisti savo apsisprendimą ir iškelti, pavyzdžiui, aplinkos ministro Valentino Mazuronio kandidatūrą.Partijos atstovai VŽ paaiškino, kad bus bandoma išnaudoti visas įmanomas teisines galimybes registruoti p. Paksą kandidatu, vadovaujantis Europos žmogaus teisių teismo sprendimu, kuriuo kaip neproporcingas pripažintas draudimas šiam politikui visą likusį gyvenimą siekti aukštų renkamų pareigų Lietuvoje.„Konstitucinis Teismas išaiškino, kad Lietuvoje egzistuoja Europos Sąjungos teisės viršenybė, todėl tikimės, kad VRK tuo ir vadovausis, teigiamai apsispręsdami dėl mūsų partijos keliamos kandidatūros“, – VŽ aiškino p. Paksas.Jeigu VRK vis dėlto nuspręstų neregistruoti p. Pakso, toks sprendimas bus apskųstas teismui, bet, siekiant neprarasti laiko, gali būti apsispręsta paskutiniu momentu iškelti kitą TTP kandidatą į prezidentus.VRK, priimdama sprendimus dėl kandidatų, paprastai vadovaujasi veikiančia Lietuvos teise. Seimas kol kas nėra priėmęs Konstitucijos pataisos, kuri galėtų atverti galimybę per apkaltą iš prezidentų prieš dešimtmetį pašalintam p. Paksui vėl kandidatuoti į valstybės vadovus. Tokių pataisų jau nebebus suspėta priimti iki VRK baigs registruoti kandidatus į prezidentus.TTP valdybos posėdyje taip pat patvirtintas šios partijos kandidatų į Europos Parlamento narius sąrašas, į kurį pirmuoju irgi įrašytas p. Paksas.Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 d., Europarlamento rinkimai – gegužės 25 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku