Obama skelbia kovą prieš nelygybę

Publikuota: 2014-01-29
Atnaujinta 2015-06-01 11:19
Nuotrauka: Andrew Harrer ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

Barackas Obama, JAV prezidentas, metinėje kalboje pabrėžė būtinybę mažinti didėjančią amerikiečių nelygybę ir žadėjo apeiti Kongresą, spręsdamas šį klausimą. Kalbėdamas užsienio politikos klausimais, JAV prezidentas žadėjo vetuoti bet kokius Kongreso bandymus paskelbti Iranui sankcijas.

„Kompanijų pelnai ir akcijų kainos retai kada buvo taip aukštai, ir tie viršuje dar niekada taip gerai negyveno. Bet vidutinė alga vargiai pajudėjo. Nelygybė pagilėjo. Socialinis mobilumas įstrigo. Mūsų darbas yra apversti šią tendenciją“, – dėstė demokratų atstovas.Tačiau kartu jis pabrėžė, kad turi ribotas galimybes tai pakeisti paveikdamas politiką – prezidentas išdėstė ilgą pasiūlymų sąrašą šiuo klausimu, kuriems reiktų Kongreso patvirtinimo. Praėjusių metų pabaigoje su pastaruoju vykusios batalijos dėl biudžeto išlaidų ir skolos limito padidinimo rodo, kad tokie užmojai p. Obamai būtų sunkiai įgyvendinami.„Jei tik bet kur ir bet kada galėsiu imtis veiksmų be teisinių pakeitimų išplėsti galimybes didesnei daliai Amerikos šeimų, tai ir ketinu padaryti“, – siekį apeiti Kongresą atskleidė p. Obama.Prezidentas taip pat pasinaudojo proga priminti, kad nedarbo lygis nukrito iki žemiausio lygio per pastaruosius 5 metus, kad atsigauna būsto rinka, pirmą kartą nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pramonės sektorius prideda naujų darbo vietų, pirmą kartą per 20 m. daugiau naftos išgaunama šalies viduje, nei importuojama, deficitas sumažėjo daugiau kaip per pusę, iki 4,1%.„Pirmą kartą pasaulio verslo lyderiai deklaravo, kad Kinija jau nebėra pirma pasaulyje vieta investicijoms – JAV yra ta vieta“, – po šios frazės Kongresas plojo atsistodamas.„Todėl manau, tai gali būti proveržio metai Amerikai“, – tęsė prezidentas.Didžioji p. Obamos kalbos dalis sukosi apie vidaus reikalus, tačiau trumpai paliesti ir užsienio politikos klausimai dėl pasitraukimo iš Afganisatno. Čia prezidentas užsiminė, kad JAV norėtų dalį karinių pajėgų palikti šalyje ir po 2014 m. Jis taip pat pabrėžė Baltųjų rūmų pastangas pasiekiant proveržį derybose dėl Iranos branduolinės programos ir įspėjo Kongresą, kad vetuos bet kokius politikų bandymus paskelbti sankcijas Iranui. Dalis Kongreso su pasipiktinimų praėjusių metų pabaigoje sutiko žinią, kad Vakarai atšaukia dalį sankcijų Teheranui. Ponas Obama taip pat atnaujino raginimus uždaryti Gvantanamo kalėjimą ir paprašė Kongreso pašalinti teisinius barjerus paleidžiant kalinius, kad Gvantanamo kalėjimą būtų galima uždaryti dar šiemet.Visą metinę JAV prezidento kalbą galite rasti čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku