Lietuva mėnesį vadovaus JT Saugumo Tarybai

Publikuota: 2014-01-29
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
„Verslo žinios“

Po poros dienų Lietuva mėnesiui užims Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos pirmininkės kėdę. Nors pirmininkavimas tokiai institucijai yra labiau techninio pobūdžio darbas, vis dėlto, pasak lietuvių diplomatų, leis Lietuvai būti labiau matomai pasaulyje.

Lietuvos nuolatinė atstovė prie JT Raimonda Murmokaitė jau nuo š.m. sausio 1 d. posėdžiauja Saugumo Taryboje, į kurios nenuolatines nares mūsų šalis buvo išrinkta 2014-2015 m. kadencijai. Kiekvieną mėnesį keičiasi Tarybai pirmininkaujanti šalis. Lietuvai ši garbė teks šių metų vasarį.„Žinoma, dalyvavimas Saugumo Taryboje ir pirmininkavimas jai yra visai kitokio žanro darbas nei pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai, kurį turėjome pernai antrąjį pusmetį. Dabar tie reikalai koncentruojasi faktiškai tik mūsų Nuolatinėje atstovybėje prie JT Niujorke, koordinuojami, žinoma, iš ministerijos Vilniuje. Bet mastas, aišku, jau nebe toks platus kaip pirmininkavimas ES“, – trečiadienį aiškino Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras.Anot jo, pirmininkavimas bene vienintelei tarptautinius su saugumu ir stabilumu susijusius klausimus nagrinėjančiai institucijai yra labiau techninis, koordinacinis: „Tačiau mūsų balsas bus svarbus ir Lietuvos matomumas tarptautinėje arenoje bus, neabejoju, didesnis, ypač jeigu Saugumo Taryba spręs kokius nors itin svarbius ar jautrius klausimus, kaip, pavyzdžiui, pernai buvo su Sirija.“Šiuo metu prie svarbesniųjų JT Saugumo Taryboje nagrinėjamų klausimų yra situacija konfliktų apimtoje Centrinėje Afrikos Respublikoje (CAR). Lietuvai, beje, tenka atsakomybė šiemet pasirūpinti JT Sankcijų komiteto CAR įsteigimu. Dabar Saugumo Taryboje vyksta konsultacijos dėl tokio specialaus komiteto įsteigimo.Be to, Lietuva šiemet vadovauja JT Saugumo Tarybos kovos su terorizmu komitetui. Šis komitetas rūpinasi, kad tarptautiniu mastu būtų kriminalizuotas terorizmo finansavimas, įšaldytos teroristų sąskaitos, uždraustas teroristinių grupuočių finansavimo uždraudimas bei kitais klausimais.Prieš kelias dienas jau buvo surengtas Lietuvos vadovaujamas Kovos su terorizmu komiteto posėdis. Jame be kita ko išklausyta ir įvairių specialiųjų tarnybų surinkta informacija apie tai, kaip rengiamasi užtikrinti saugumą ir kokios teroristinių išpuolių galimybės per netrukus Sočyje prasidėsiančias žiemos olimpines žaidynes. Pateikta informacija yra konfidencialaus pobūdžio, todėl neviešinama. Kita vertus, atkreipiamas dėmesys, kad komitete konstatuota, jog yra dedamos pakankamos pastangos užtikrinti saugias olimpines žaidynes.Pats p. Linkevičius vyks vasario mėnesį į Niujorką dalyvauti ir pirmininkauti vienam iš JT Saugumo Tarybos posėdyje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku