ES sutarties su Ukraina perspektyva išlieka miglota

Publikuota: 2014-01-29
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
„Verslo žinios“

Nors Ukrainoje pastebima tam tikra pažanga sureguliuojant krizę, šios šalies valdžia kol kas dar nedemonstruoja politinės valios atnaujinti konsultacijas su Europos Sąjunga dėl galimybės anksčiau ar vėliau pasirašyti Asociacijos ir laisvosios prekybos sutartį.

Apie tai trečiadienį, atsakydamas į VŽ klausimus, pareiškė Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras.„Iki politinės valios pasirašyti tokią sutartį dar tikrai yra gana toli, nepaisant to, kad pastarosiomis dienomis pastebime Ukrainos valdžios ir opozicijos pastangas spręsti klausimus, susijusius su krize, kilusia po to, kai Asociacijos sutartis nebuvo pasirašyta pernai lapkritį Vilniuje“, – sakė ministras.Jo nuomone, pažangiais žingsniais sureguliuojant krizę derėtų laikyti Mykolo Azarovo atsistatydinimą iš Ukrainos premjero posto, taip pat atšaukimą prieš kelias dienas priimtų įstatymų, varžančių susirinkimų laisvę.„Mes raginame abi puses toliau ieškoti būdų, kaip ši krizė galėtų būti taikiai baigta. Tikimės, kad toliau bus žengiama šiuo keliu“, – teigė p. Linkevičius.Jis informavo, kad šiomis dienomis į Lietuvą gydymuisi ir reabilitacijai atvyks keli ar keliolika per susirėmimus Kijevo gatvėse nukentėjusių taikių ukrainiečių. Lietuvos Vyriausybė iš rezervo fondo padengs jų buvimo mūsų šalyje išlaidas.Kalbėdamas apie Ukrainos ir ES Asociacijos sutarties perspektyvas, Lietuvos diplomatijos vadovas pareiškė manąs, kad dar laukia gana ilgas atnaujintų konsultacijų dėl galimybės pasirašyti šią sutartį kelias: „Vasario 10 d. ES užsienio reikalų ministrų taryba vėl aptars Rytų partnerystės programą, taip pat ir sutarties su Ukraina pasirašymo perspektyvas. Yra įvairių nuomonių, kaip derėtų elgtis – ar reikėtų peržiūrėti tą jau parengtą sutartį, ar tiesiog ieškoti artimiausios įmanomos galimybės ją pasirašyti, ar atidėti kažkokiam neribotam laikui, galbūt padarius tam tikrą pertrauką, laukiant, kol pačioje Ukrainoje viskas susitvarkys. Yra ir pateiktų pasiūlymų dar kartą ekspertiniu lygmeniu įvertinti, kokios pasekmės laukia abiejų pusių įsigaliojus tokiai sutarčiai. Akivaizdu viena – be paties Kijevo apsisprendimo negali būti nė kalbos apie tai, kad būtų įmanoma Asociacijos sutartį pasirašyti.“Ministras patvirtino, kad šis klausimas turėtų būti narstomas ir vasarį arba kovą įvyksiančiame ES ir Ukrainos viršūnių susitikime Briuselyje. Jis, pasak p. Linkevičiaus, nėra atšauktas, yra rengiamas, todėl gali būti, kad tik po tokio susitikimo bus daugiau aiškumo, kokia Asociacijos sutarties perspektyva.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku