Briuselis dideliems bankams siūlo apriboti prekybą savo sąskaita

Publikuota: 2014-01-29
Atnaujinta 2015-06-01 12:56
Michelis Barnier, už vidaus rinką ir paslaugas atsakingas Europos Komisijos narys.
Michelis Barnier, už vidaus rinką ir paslaugas atsakingas Europos Komisijos narys. Nuotrauka: Jerome Favre ("Bloomberg")
 

Trečiadienį Europos Komisija pasiūlė naujas taisykles, kurių tikslas – užkirsti kelią didžiausiems ir sudėtingiausios struktūros bankams užsiimti rizikinga prekybos savo sąskaita veikla.

Naujosios taisyklės taip pat suteikia priežiūros institucijoms teisę reikalauti, kad tokie bankai atskirtų tam tikrą potencialiai rizikingą prekybos veiklą nuo indėlių priėmimo veiklos, jei dėl to kyla pavojus finansiniam stabilumui.Kartu su šiuo pasiūlymu Komisija ėmėsi papildomų priemonių, kuriomis siekiama padidinti tam tikrų sandorių šešėlinės bankininkystės sektoriuje skaidrumą. Šios priemonės papildo visapusiškas reformas, kurių jau imtasi ES finansų sektoriui sustiprinti."Šie teisės aktai skirti keletui labai didelių bankų, kurie priešingu atveju vis dar gali būti per dideli, kad žlugtų, kuriuos gelbėti per brangu, o pertvarkyti – per daug sudėtinga. Siūlomomis priemonėmis dar labiau sustiprinsime finansinį stabilumą ir užtikrinsime, kad mokesčių mokėtojams netektų mokėti už bankų klaidas", - sakė už vidaus rinką ir paslaugas atsakingas Komisijos narys Michelis Barnier.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku