Už 4 mln. Lt bus modernizuojamas Kauno rajono savivaldybės pastatas

Publikuota: 2014-01-28
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
Nuotrauka: Projekto autorių
„Verslo žinios“

Kauno rajono savivaldybė tikisi dar šią vasarą pradėti pastato modernizavimo pirmojo etapo darbus, kurių sąmata siekia apie 4 mln. Lt.

Trečiadienį Kauno architektų ir urbanistų ekspertų tarybai bus pristatytas savivaldybės pastato eksterjero modernizavimo projektas. Administracinės paskirties projekto autoriai – UAB „Cedra“ architektai Violeta Beigienė, Kristina Rimienė, Milda Sviatikaitė.Kolegoms bus pristatytas projektas, o į pateiktus aktualius pasiūlymus bus atsižvelgta, juos suderinus su užsakovu – Kauno r. savivaldybe. Pastato modernizavimo darbus atliks viešojo pirkimo konkursą laimėjęs trijų statybos įmonių konsorciumas.Anot Ričardo Pudževelio, Kauno r. savivaldybės administracijos direktoriaus, jau yra pateikta paraiška dalinei ES paramai gauti, kuri bus skirta pastato modernizavimo pirmojo etapo darbams atlikti. Darbus numatoma pradėti dar šią vasarą. Esant palankioms oro sąlygoms, fasado modernizavimas gali būti atliktas per 9 mėnesius.„Tikimės finansavimo ir tuomet bus pradėti darbai. Tačiau, jei ir negausime finansavimo, manau, kad fasadą pradėsime modernizuoti savo lėšomis, nes pastatą jau būtina sutvarkyti“, - VŽ sako administracijos vadovas.1974 m. statytas pastatas (projekto autoriai – architektai Alfredas Paulauskas ir Gražina Janulytė Bernotienė), p. Pudževelio teigimu, jau šaukiasi modernizavimo – reikia tvarkyti ir išorę, ir vidų.

Pakabins naują išorinį „rūbą“ – keramikos elementus

Rajono savivaldybės pastatą numatoma modernizuoti kelias etapais. Pirmajame etape bus modernizuota pastato išorė - sutvarkytas stogas, apšiltintas fasadas, renovuotos šildymo, vėdinimo, elektros sistemos, pakeisti langai. Šiuo metu yra pakeista tik pusė Kauno r. savivaldybės langų.Antruoju etapu, kuriam prireiks papildomo finansavimo, statybininkai įžengs į pastato vidų – bus atliekami vidaus rekonstrukcijos darbai, remontuojami kabinetai, fojė.Pasak architektės p. Beigienės, vienos iš Kauno r. savivaldybės pastato modernizavimo autorių, numatoma ant objekto pakabinti naują išorinį „rūbą“ – tuščiavidurius keramikos elementus, o pastatą apšiltinti.„Tokių keramikos elementų ant Lietuvos pastatų yra labai nedaug. Jie gaminami Austrijos, Vokietijos gamyklose pagal individualius užsakymus. Ant Kauno r. savivaldybės pastato mes suprojektavome 1,5 m aukščio keramikos elementus, kurie bus pakabinti ant karkaso, o pastatas bus papildomai apšiltintas. Šis naujas išorinis „rūbas“ – keramika – tarnaus ilgai, nes tai ilgaamžė medžiaga“, - VŽ pažymi p. Beigienė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku