Ukrainiečiams grąžinta teisė protestuoti

Publikuota: 2014-01-28
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
Nuotrauka: Rimos Aukštuolytės („Verslo žinios“)
 

Ukrainos Aukščiausiosios Rados neeilinėje sesijoje atšaukti 9 iš 11 visuomenės pasipiktinimą sukėlusių sausio 16-osios įstatymų.

Balsavimas dėl 9 įstatymų panaikinimo vyko vienu paketu. Už įstatymų panaikinimą balsavo 361 iš 412 Ukrainos deputatų. Susilaikė visi Ukrainos komunistų partijos nariai, skelbia nepriklausoma Ukrainos naujienų agentūra "Unian".Negaliojančiais pripažintas Ukrainos įstatymas suteikęs daugiau teisių teisėjams, teisėsaugos organų pareigūnams, siekiant užtikrinti padidintą saugumą piliečiams.Šis įstatymas numatė griežtesnę atsakomybę už šmeižtą, draudė platinti ekstremizmą skatinančią informaciją, griežtino visuomeninių organizacijų ir susivienijimų veiklą, leido atsakingiems teisėsaugos organams be teismo sprendimo uždarinėti internetinius portalus, o taip pat draudė kaupti, saugoti, apdoroti, platinti „nelegalią“ informaciją apie teisėsaugos organų pareigūnus bei jų šeimas.

Taip pat atšauktas įstatymas griežtinęs bausmes už administracinius nusižengimus futbolo rungtynių metu, nusižengimus keliuose, paminklų, statytų antrojo pasaulinio karo dalyviams pagerbti, griovimą.
Atšauktas ir įstatymas numatęs Ukrainos baudžiamojo kodekso pakeitimus, griežtinusius bausmių skyrimą už veikas numatytas baudžiamajame kodekse kaltinamiesiems asmenims svarstyme nedalyvaujant. Taip pat atšauktas įstatymas ribojęs piliečių teisę į nemokamą teisinę pagalbą.
Deputatai sprendimą atšaukti didžiąją dalį sausio 16-osios įstatymų pasitiko plojimais.Po pertraukos, šiandien 16 val. Ukrainos Aukščiausioje Radoje bus sprendžiamas įstatymas dėl areštuotų protesto akcijų dalyvių amnestijos. Vyks pakartotinas balsavimas.VŽ jau rašė, kad šį rytą Aukščiausioje Radoje Mykola Azarovas, Ukrainos premjeras, pranešė atsistatydinąs savo noru.Tolesnį p. Azarovo Vyriausybės likimą spręs šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku