[Orion securities] Investicinė idėja: „Apple“ akcijos

Investicinė idėja: investuoti į Apple akcijas
Dėmesio: Ši informacinė žinutė nėra "Verslo žinių" žurnalistų parengta ir laikoma investavimo rekomendacija ar investiciniu tyrimu ir turi būti vertinama tik atsižvelgiant į ČIA nurodytus apribojimus.
Apple rezultatai
Apple sausio 27 d. paskelbė pirmojo 2014 finansinių metų ketvirčio rezultatus, kurie buvo rekordiškai geri. Bendrovės pajamos pastarąjį ketvirtį buvo 57,6 mlrd. USD 5,7% didesnės nei palyginamuoju laikotarpiu pernai ir neženkliai didesnės nei analitikų prognozės.Grynasis pelnas vienai akcijai ūgtelėjo 5% iki 14,50 USD ir buvo vidutiniškai 2,9% geresnis nei tikėjosi analitikai. Apple pajamos buvo arčiau viršutinės bendrovės prognozuotojo intervalo 55-58 mlrd. USD ribos, o pelnas viršijo pačios bendrovės lūkesčius. Apple bendrojo pelno marža sumažėjo 70 bazinių punktų, palyginti su pirmuoju 2013 finansinių metų ketvirčiu, tačiau taip pat viršijo bendrovės lūkesčius.Per ketvirtį bendrovė pardavė rekordinį kiekį 51 mln. iPhone išmaniųjų telefonų arba 6,7 proc. daugiau nei pirmąjį 2013 fin. m. ketvirtį (47,8 mln.). Vidutinė iPhone pardavimo kaina buvo 636 USD, palyginti su 577 USD ketvirtąjį 2013 fin. m. ketvirtį; vadinasi, geriau buvo perkamas prabangesnis 5S modelis, o ne 5C. Rinka tuo tarpu tikėjosi, kad bus parduota 56 mln. telefonų, taigi tai buvo labiausiai nuvylęs rodiklis. iPad planšetinių kompiuterių pardavimai paaugo 13,5% iki 26 mln. vienetų. Netgi MacBook kompiuterių parduota 4,8 mln. arba 17% daugiau nei palyginamuoju laikotarpiu pernai.Laisvų grynųjų pinigų srautas sudarė 20,1 mlrd. USD, kai palyginamuoju laikotarpiu pernai Apple mėgavosi 20,6 mlrd. dolerių grynuoju pinigų srautu. Manome, kad 0,5 mlrd. srauto sumažėjimas nėra gąsdinantis. Pajamoms įtakos turėjo ne Apple rinkos dalies sumažėjimas, tačiau JAV telekomų pradėta taikyti griežtesnė subsidijų politika, kuri lėmė, jog dalis norinčių įsigyti telefonus iš ryšio operatorių, turės palaukti keletą mėnesių.
Palyginamieji rodikliai
Apple palyginamųjų rodiklių analizė rodo, jog kompanija vis dar išlieka viena pigiausių savo rinkoje. Samsung didžiausia konkurentė, kurios rezultatai prastėja akivaizdžiau nei Apple, yra panašiai atpigusi. Hewlett-Packard, veikiantis mažėjančioje asmeninių kompiuterių rinkoje, yra kiek pigesnis nei Apple. Bendrovės EV/FCF sudaro 7,7x (praėjusio ketvirčio pabaigoje buvo 6,9x) vadinasi kaip ir daugelis JAV įmonių Apple paskutinį ketvirtį pabrango. P/E rodiklis, atėmus grynuosius pinigus sudaro tik 8x, o nuosavybės grąža yra viena didžiausių ties 29%. Grynosios skolos/EBITDA rodiklis ir toliau išlieka neigiamas, nes Apple turi daugiau pinigų nei siekia skola.
Prognozės
Apple pateikė savo antrojo 2014 fin. m. ketvirčio prognozes: bendrovė tikisi gauti 42-44 mlrd. JAV dolerių pajamų. Anot Apple, bendrojo pelno marža turėtų sudaryti 37-38%. Veiklos išlaidos turėtų siekti apie 4,3-4,4 mlrd. dolerių. 2013 fin. m. antrąjį ketvirtąjį ketvirtį Apple gavo 43,6 mlrd. dolerių pajamų, o bendrojo pelno marža sudarė 37,5%. Pritaikius įmonės nurodytą mokesčių tarifą, būsimas ketvirčio grynasis pelnas sudarytų 9-10 USD už akciją, jei Apple šį ketvirtį nesupirktų daugiau akcijų. Tuo tarpu antrąjį 2013 fin. m. ketvirtį grynasis pelnas sudarė 10,09 USD už akciją. Taigi, jei Apple panaudotų likusius ~16 mlrd. USD savų akcijų supirkimui skirtų lėšų, pagal kapitalo grąžinimo investuotojams programą, ir supirktų virš 3% savo kapitalizacijos, kito ketvirčio pelnas vienai akcijai vien dėl tokio sprendimo padidėtų iki 9,30-10,40 USD už akciją.Reikia, paminėti, kad Apple ką tik pasirašė sutartį su China Mobile, kuri turėtų išplatinti apie 1,5 mln. iPhone telefonų per mėnesį. Prognozuojama, jog nesubsidijuojamų iPhone pardavimai Kinijoje sumažės iki 1,4 mln. aparatų per mėnesį. Taigi, susitarimas su China Mobile ir papildomai 0,1 mln. parduotų iPhone neatneš itin reikšmingo pinigų srauto Apple.Bendrovė atsisakė pateikti konkrečias detales apie būsimus produktus. Nors Apple dažnai nebūna pati pirmoji, patiekusi rinkai inovaciją, tačiau ji būna pirmoji, pagaminusi prekę, kuri vartotojui yra patraukli. Pavyzdžiui, taip nutiko su Blackberry ir iPhone. Žvelgiant į pastaruosius mėnesius, nemažai gamintojų, pradedant didžiausiu Apple konkurentu Samsung, jau yra pristatę savo nešiojamų įrenginių variantus, tačiau kol kas jų populiarumas nėra didelis. Kitaip tariant Apple sutaupė nemažai masinės gamybos ir marketingo išlaidų savo konkurentų sąskaita.
Apibendrinimas
Apple pelningumas mažėja, tačiau rinkos dalis išlieka stabili ir bendrovė toliau generuoja stiprų pinigų srautą, kuris iš investuotojo perspektyvos suteikia nemenką saugumo jausmą. Manome, kad finansinis patikimumas, prekinio ženklo generuojama vertė ir geri palyginamieji rodikliai liudija, jog Apple tebėra patraukli vertės investicija. Pelningumas mažėja palengva, o akcijų kaina, per ketvirtį smarkiai pasitaisiusi, vis dar yra per maža, ypač įvertinus dabartines optimistines nuotaikas, vyraujančias JAV akcijų rinkoje.Po rezultatų paskelbimo akcijų kaina poprekybinėje sesijoje smuko apie 8%, investuotojams išreiškiant nepasitenkinimą prastesniais nei tikėtasi iPhone pardavimais ir silpnomis prognozėmis. Vis dėlto, po rezultatų atnaujinę savo vertinimus analitikai nurodė vidutinę tikslinę Apple kainą ties 594,50 USD. Svarbu pastebėti, kad Apple yra chroniškai linkusi sumažinti savo finansinius lūkesčius. Nauji produktai intriguoja rinką, todėl akcijos kaina smarkiau svyruos gausėjant naujienų ar gandų apie būsimus produktus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti