Atsistatydina Ukrainos premjeras Azarovas

Publikuota: 2014-01-28
Atnaujinta 2015-06-01 11:56
Nikolajus Azarovas, Ukrainos premjeras.
Nikolajus Azarovas, Ukrainos premjeras. Nuotrauka: Jockas Fistickas („Bloomberg“)
 

Šiandien neeilinėje Ukrainos Aukščiausiosios Rados sesijoje savo noru atsistatydinąs pareiškė Mykola Azarovas, šalies premjeras.

Apie p. Azarovo pareiškimą atsistatydinti pranešė deputatas Arsenas Avakovas. Iš karto po premjero pareiškimo Aukščiausioje Radoje paskelbta 30 min. pertrauka, skelbia nepriklausoma Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.„Siekdamas sukurti papildomų galimybių visuomeniniam-politiniam kompromisui sudaryti, vardan taikaus konflikto išsprendimo, apsisprendžiau prašyti Ukrainos prezidento patvirtinti mano pareiškimą atsistatydinti iš Ukrainos ministro pirmininko posto“ – p. Azarovas rašo pareiškime.Šiandien 10 val. ryto prasidėjusioje neeilinėje Ukrainos Aukščiausiosios Rados sesijoje deputatai sprendžia vienintelį klausimą - kaip taikiu būdu suvaldyti politinę krizę šalyje ir nuraminti įsiaudrinusią visuomenę.Ankščiau skelbta, kad šiandien gali būti atšaukti 11-ka sausio 16 d. priimtų žmogaus teises ir laisves varžančių įstatymų, tačiau jų svarstymas perkeltas dėl deputatų tarpusavio nesutarimų Aukščiausioje Radoje.Taip pat planuota Aukščiausioje Radoje svarstyti ministro pirmininko p. Azarovo Vyriausybės atleidimo klausimą. Po paties premjero pareiškimo atsistatydinti, kol kas kitų svarbiausiųjų Vyriausybės pareigūnų ateitis nėra aiški.Įsižiebus diskusijai dėl areštuotų aktyvistų išlaisvinimo datos ir sausio 16-osios įstatymų legitimumo, nuspręsta kol kas priimti sprendimą tik dėl politinės krizės ir stabilumo valstybėje sureguliavimo.Anot deputato Vladimiro Olijniuko, šiandien Vyriausybės atleidimo klausimas negali būti svarstomas dar ir dėl to, kad opozicijos partijos „Tėvynė" lyderis Arsenijus Jaceniukas iki šiol oficialiai nepateikė savo kandidatūros Ukrainos premjero pareigoms užimti. Būtent p. Jaceniukui šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius šį šeštadienį pasiūlė ministro pirmininko pareigas. Be iškeltos kandidatūros p. Azarovui pakeisti, p. Janukovyčius priimti premjero atsistatydinimo prašymo negalės.Opozicijos partijos „Smūgis" deputatas Pavelas Rozenko perspėjo, kad premjero atsistatydinimo prašymas gali būti tik triuku, kad Vyriausybės atleidimo klausimas šiandien nebūtų svarstomas Aukščiausioje Radoje. Juk prezidentas gali ne tik priimti, bet ir atmesti p. Azarovo prašymą bei pakeisti jį kitu pareigūnu.Tačiau pono Azarovo prašymą atleisti iš pareigų p. Janukovyčius antradienį priėmė ir pasirašė.Šiuo metu beveik 3.500 aktyvistų toliau mitinguoje Maidane, Kijevo centrinėje aikštėje.Papildysime.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku