EK Lietuvoje nustatė padidintos grėsmės zoną

Publikuota: 2014-01-27
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
„Verslo žinios“

Lietuvoje nustačius klasikinį kiaulių marą dviem šernams, Europos Komisija priėmė sprendimą nustatyti padidintos grėsmės zoną, kurioje taikomi apribojimai. Pirmadienį posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija nusprendė Lietuvoje paskelbti ekstremalią situaciją. Trakų, Šalčininkų, Lazdijų, Varėnos, Alytaus ir Druskininkų rajonuose bus šaudomi šernai.

Šią savaitę į Lietuvą atvyksta Europos Komisijos, Bendrijos veterinarinių nepaprastųjų padėčių grupės ir Europos Sąjungos afrikinio kiaulių maro referentinės laboratorijos ekspertai. Jie Lietuvos veterinarijos tarnybai padės toje zonoje taikyti kontrolės priemones ir apribojimus, informuoja EK.Teigiama, kad norėdama užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro viruso plitimui, Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba nedelsdama ėmėsi visų priemonių, kurių reikalaujama ES teisės aktais.Priemonės apima intensyvią šernų ir kiaulių stebėseną, mėginių išsiuntimą į ES afrikinio kiaulių maro referentinę laboratoriją Ispanijoje išsamesniems tyrimams, draudimą išvežti kiaules iš ūkio, išskyrus atvejus, kai gautas kompetentingos institucijos leidimas. Draudžiama išvežti gyvas kiaules, kiaulių spermą, kiaušialąstes ir embrionus iš užkrėstos zonos, taip pat toje zonoje pagamintą kiaulieną draudžiama išvežti iš Lietuvos.Šias priemones vasario 6–7 d. svarstys Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas.Penktadienį pranešta, kad dviem Šalčininkų ir Alytaus-Varėnos rajonų riboje sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras.Europos Komisija neseniai paskelbė gaires valstybėms narėms dėl afrikinio kiaulių maro kontrolės.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku