Šadžiui gaila lito, bet eurą jis vadina modernia ir galinga valiuta

Publikuota: 2014-01-23
Atnaujinta 2015-06-01 13:13
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Seimas pradėjo svarstyti Euro įvedimo įstatymo projektą. Dėl jo priėmimo turėtų būti balsuojama kovą.

Ketvirtadienį neeilinėje Seimo sesijoje Rimantas Šadžius, finansų ministras, pateikė parlamentarams Vyriausybės parengtą Euro įvedimo Lietuvoje įstatymo projektą. Jame nustatomi visi konkretūs bendrosios Europos Sąjungos valiutos įvedimo mūsų šalyje principus ir taisykles.„Man, nuoširdžiai pasakius, tikrai gaila lito. Nepriklausomybės metai yra gražiausi mano gyvenimo metai. Litas atliko puikią finansų sistemos funkciją. Bet savo vaidmenį litas jau suvaidino. Kai esame greta tokios stambios ir stiprios valiutų sąjungos, negalime likti nuošaly. Turime įsigyti tą naują, galingą, šiuolaikišką automobilį, su kuriuo ir palyginčiau euro zoną“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo p. Šadžius.Jis pripažino, kad įstojant į euro zoną Lietuva turės penkerius metus kasmet mokėti į ES valiutos stabilizavimo fondą po 200 mln. Lt. „Tokia yra mūsų šalies įmoka į šį fondą.  Bet atkreipčiau dėmesį, kad tai bendras visos euro zonos valstybių stabilizacinis fondas, kuriuo reikalui esant naudosimės ir mes. Sakyčiau, čia net ne Lietuvos mokestis šiam fondui, bet investavimas į jį“, – sakė finansų ministras.Už tai, kad būtų pritarta Euro įvedimo įstatymo projekto pateikimui, ketvirtadienį balsavo 103, prieš 3, susilaikė 2 parlamentarai.Projektas dabar bus svarstomas Seimo komitetuose ir frakcijose. Kovo 10-ąją prasidėjusioje Seimo pavasario sesijoje turėtų įvykti galutinis balsavimas dėl šio įstatymo priėmimo.Seimas ketvirtadienį jau gana vieningai balsavo už priėmimą kai kurių kitų įstatymų, būtinų euro įvedimui Lietuvoje.Lietuva tikisi šiemet gauti ES institucijų leidimą įvesti eurą nuo 2015 m. sausio 1 d. Jeigu taip įvyktų, Lietuva taptų 19-ąja euro zonos valstybe.Apie euro įvedimo Lietuvoje sąlygas, principus ir taisykles, nustatytas Euro įvedimo įstatymo projektu, skaitykite ČIA.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku