Paksas: siūlysiu kandidatuoti Mazuroniui

Publikuota: 2014-01-23
Atnaujinta 2015-06-01 12:53
Valentinas Mazuronis, Lietuvos Respublikos aplinkos ministras.
Valentinas Mazuronis, Lietuvos Respublikos aplinkos ministras. Nuotrauka: Juditos Grigelytės (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

Praradęs galimybę kelti savo kandidatūrą prezidento rinkimuose, Rolandas Paksas, valdančiosios Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas, kandidatuoti į prezidentus siūlys Aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui.

Europos Parlamento narys Rolandas Paksas, valdančiosios Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas, dar šįryt tikėjęsis kelti savo kandidatūrą prezidento rinkimuose pavasarį, dabar jau pripažįsta, kad „2014-ųjų rinkimai nuplaukė“.„Konstitucijai pakeisti reikia 94 seimo narių balsų, bet šįryt tapo aišku, kad konservatoriai ir liberalai nebus tie, kurie keis Konstituciją. Pasiūliau mūsų frakcijos seniūnui, kad tas klausimas būtų nukeltas. Matau, kad reikia daugiau dirbti, įrodinėti ir įtikinėti,“ – p. Paksas tikisi prie šio klausimo grįžti per eilinę seimo sesiją pavasarį.VŽ rašė, kad į neeilinę sesiją susirinkę parlamentarai šįryt turėjo balsuoti dėl tokios Konstitucijos pataisos: „Už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą ar priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka iš užimamų pareigų pašalintas arba Seimo nario mandato netekęs asmuo gali būti renkamas ar skiriamas į pareigas, kurias pradėti eiti galima tik davus Konstitucijoje numatytą priesaiką, kai išnyksta konstituciniame įstatyme nustatyti apribojimai.“Tačiau opozicijai nusprendus balsuoti prieš pasiūlytą Konstitucijos pataisą, tapo aišku, kad neužtenka balsų jai patvirtinti.„Įdomu, kad anksčiau konservatoriai palaikė pataisą, o dabar pakeitė nuomonę. Gal įtakos turėjo naujausių apklausų duomenys, kurie rodo, kad aš patekčiau į antrą rinkimų turą“, – p.Paksas tikisi jam palankaus sprendimo pavasarį, kai jau bus aišku, kad šiuose prezidento rinkimuose kelti savo kandidatūros politikas nespėja.Paklaustas apie galimą tvarkiečių kandidatą šiuose prezidento rinkimuose, p. Paksas kalbėjo apie tris galimybes: kelti Valentino Mazuronio kandidatūrą, ieškoti visuomenės autoriteto arba paremti vieną iš iškeltų kandidatų.Pirmiausia jis planuoja kalbėti su p. Mazuroniu ir siūlyti jam dalyvauti šiuose prezidento rinkimuose.„Neturiu jo sutikimo, bet kalbėsiu su juo apie tai“, – sakė p. Paksas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku