Prezidentė: euro įvedimas padės skatinti investicijas

Publikuota: 2014-01-22
Atnaujinta 2015-06-01 12:04
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu. Nuotrauka: Roberto Dačkaus (Prezidentūros)
 

Prezidentė susirūpinusi, kad mažėja investicijų į Lietuvos ekonomiką. Dalia Grybauskaitė tikisi, kad euro įvedimas Lietuvoje 2015 m. padės paskatinti investavimą.

Trečiadienį susitikusi su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu valstybės vadovė, pasak prezidentūros pranešimo, „aptarė ekonominę šalies padėtį, Lietuvos pasirengimą euro įvedimui, galimybes padidinti užsienio investicijas, kalbėjo, kaip sudaryti tinkamas sąlygas jaunimui dirbti Lietuvoje“.„Žmonėms reikalingos galimybės dirbti ir užsidirbti Lietuvoje – tam labai svarbios ir verslo pastangos. Verslas gali prisidėti prie valstybės raidos, investuoti į jaunimą ir jį įdarbinti, kurti naujas darbo vietas ir sudaryti sąlygas žmonėms užsidirbti“, – cituojama prezidentė.Pasak jos, šalies pramonė gali svariai prisidėti prie jaunimo profesinio rengimo, žmonių perkvalifikavimo ir įdarbinimo. Taip pat, p. Grybauskaitės teigimu, turi būti aktyviau išnaudotos galimybės studijas susieti su praktine patirtimi įmonėse, o reikalingi specialistai turi būti mokomi bendradarbiaujant švietimo įstaigoms ir verslui.Nuo verslo investicijų tiesiogiai priklauso ne tik aukštas pramonės išsivystymo lygis, bet ir naujos darbo vietos bei didesnės algos. Prezidentė susitikimo metu atkreipė dėmesį, kad šiuo metu Lietuvos eksportas beveik 40% viršija ikikrizinį lygį, tačiau investicijų lygis visoje ekonomikoje yra trečdaliu mažesnis nei buvo prieš kelerius metus.Todėl, p. Grybauskaitės nuomone, „būtina nuosekli ir atsakinga valstybės finansų politika, kuri svarbi tiek verslo, tiek visos šalies stabilumui“. Užsienio investicijų į Lietuvos ekonomiką pritraukimą, pasak prezidentės, užtikrins euro įvedimas 2015 m. Be to, bendrosios Europos Sąjungos valiutos įvedimas prisidės prie finansinio stabilumo užtikrinimo ir tvarių sąlygų verslui užtikrinimui.Prezidentė pakartojo mananti, kad euro įvedimo kitąmet Lietuvai leidžia tikėtis ekonomikos augimas ir subalansuotas valstybės biudžetas.Ponas Dargis VŽ sakė sutinkantis, kad Lietuvai būtina įstoti į euro zoną ir tai prisidės prie investicijų skatinimo. „Bet reikalingi ir kiti sprendimai, susiję su biurokratijos mažinimu, verslo sąlygų gerinimu, darbo santykių lankstumu. Tik tai kompleksiškai padės spręsti investicijų gausinimo klausimą“, – tikino jis.Pramonininkų konfederacijos vadovas taip pat teigė, kad su prezidente aptaręs gamybos skatinimo klausimus, kad „Lietuva neprarastų turimų pozicijų ir kartu su visa ES įgyvendintų ambicingus tikslus iki 2020 m. pasiekti, kad pramonė, gamyba sudarytų ženklesnę dalį ekonomikoje bei kuriant bendrąjį vidaus produktą“.Per pustrečio tūkstančio įmonių jungiančiai Lietuvos pramonininkų konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos. Lietuvos pramonės įmonėse dirba daugiau nei 200.000 darbuotojų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku