Pensijų kompensavimas prasidės šiemet, tik dar neaišku, iš kokių pinigų

Publikuota: 2014-01-22
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Valdantieji nusiteikę jau šiemet pradėti mokėti kompensacijas už finansiniu sunkmečiu sumažintas pensijas, tik dar neapsisprendė, kaip ir kada pradės šį procesą bei iš kokių šaltinių finansuos papildomas išlaidas.

Trečiadienį valdančiosios koalicijos politinėje taryboje kalbėta apie jos sudarytosios darbo grupės pateiktus pasiūlymus jau šiais metais palaipsniui pradėti kompensuoti sumažintas pensijas.Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, po tarybos posėdžio paklaustas, ar yra sutarimas jau šiemet pradėti kompensacijų mokėjimą, atsakė teigiamai: „Taip. Tik kol kas nėra apsispręsta, ar tai bus daroma tik kažkokiai amžiaus grupei, ar turėtų būti taikomas proporcingumo principas – visiems po truputį. Mes ir su teisininkais tais klausimais kalbamės, kad išvengtume galimų papildomų kreipimųsi į teismą dėl teisingumo stokos.“Premjeras taip pat neatsakė, kada konkrečiai galėtų būti pradėtas kompensavimas.„Finansų bei socialinės apsaugos ir darbo ministrai pateikė vizijas dėl pensijų kompensavimo galimybių. Bet mes kalbėjome ir plačiau ta tema, aptardami galimybę net ir tiems pensininkams, kuriems pensijos nebuvo sumažintos sunkmečiu, pradėti ateinančiais metais jas didinti jas.Pasikeitėme informacija ir darbo grupė vėl rinksis artimiausiu metu aptarti dėl galutinės programos parengimo dirbant šiomis dvejomis kryptimis. Kol kas apie realiausius variantus nekalbame, daug buvo pasiūlymų, juos reikia apibendrinti“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Naujų mokesčių nebus

Jis tikino, kad dar nėra apsispręsta ir dėl to, iš kokių šaltinių bus imami pinigai kompensavimui, kol kas nenumatyti šių metų valstybės ir „Sodros“ biudžetuose. Bet p. Butkevičius atmetė pasigirstančius svarstymus, jog gali būti didinami esami mokesčiai arba įvedami nauji. Tokį kelią neseniai pasiūlė socialdemokratas Algirdas Sysas.„Nekalbame apie tai, tai tik p. Syso nuomonė. Iš kur pinigus paimsim? Palaukim vieną kitą savaitę ir bus viskas aišku. Ne tik skolintis arba didinti mokesčius galima. Galima ir taupyti, mažinti išlaidas, panaudoti viršplanines pajamas. Bet ir skolintis tikrai nesiskolinsime, nes skolintos lėšos, nukreiptos vartojimui, tikrai neskatina ekonomikos vystymosi ilgalaikiame procese, tik trumpalaikiu periodu šiek tiek paskatina vartojimą“, – aiškino premjeras.Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys tikino, kad valdančioji koalicija nusiteikusi rasti sutarimą dėl kompensacijų mokėjimo pradžios jau šiemet ir dėl šaltinių, iš kurių tai bus finansuojama.„Įvairiais skaičiavimais, tam reikia ne mažiau kaip 800 mln. Lt, gal truputį daugiau. Akivaizdu, kad tokios sumos negalima rasti per vienerius metus. Bet palaipsniui išmokėti kompensacijas bus galima, tam kasmet skiriant atitinkamą lėšų sumą. Šiemet, pačiai kompensavimo pradžiai, galima rasti „Sodros“ išteklių kelioms dešimtims milijonų litų“, – tikino p. Gapšys.Bet ir jis atsisakė komentuoti, kada, kokia ir iš kokių šaltinių tvarka bus pradėtos  mokėti kompensacijos. Esą dėl to valdantieji dar turės apsispręsti per artimiausius kelis mėnesius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku