„Misterio Euro“ vaidmuo lieka laisvas

Publikuota: 2014-01-22
Atnaujinta 2015-06-01 11:10
Nuotrauka: Ralph Orlowski/Bloomberg
„Verslo žinios“

Vyriausybė tikina, kad euro įvedimui Lietuvoje neprireiks steigti atskiros koordinuojančios institucijos, bus pasinaudota veikiančių žinybų struktūra.

Pernai, kai Lietuvos valdžia paskelbė apie siekį įstoti į euro zoną nuo 2015 m., buvo sudaryta premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Euro įvedimo koordinacinė komisija. Joje – tik trys nariai: be premjero, tai finansų ministras Rimantas Šadžius ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.Šiai komisijai tenka visas strateginis su Lietuvos įstojimu į euro zoną susijęs darbas.Dar yra p. Šadžiaus vadovaujama įvairių žinybų atstovus vienijanti Koordinacinė darbo grupė. Ji atsakinga už teisinį valiutos pakeitimo veiksmų „apipavidalinimą“, taip pat už konkretų euro įvedimą versle, prekyboje, finansų ir socialinėje bei kitose sferose.Kaip VŽ pranešė Finansų ministerija, šių struktūrų, vienijančių atskirų jau veikiančių institucijų atstovus, visiškai pakaks sklandžiam ir tinkamam euro įvedimo procesui. Nėra numatoma kurti kokios nors specialios, tarpžinybinės „superinstitucijos“, kuri perimtų visų su euro įvedimu susijusių reikalų kontrolę.

Visą straipsnį skaitykite šiandien dienraštyje „Verslo žinios“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku