Lietuvos bajorai „įsisavino“ Norvegijos karalystės paramą

Publikuota: 2014-01-22
Atnaujinta 2015-06-01 13:17
„Verslo žinios“

Baigtas tyrimas dėl Trakų Vokės dvaro rūmų infrastruktūros atnaujinimo. Pareigūnai nustatė, jog rekonstruojant rūmus pasisavinta beveik 800.000 Lt valstybės ir Norvegijos karalystės skirta parama.

Tyrimą atliko Vilniaus apygardos prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.Sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir didelę istorinę reikšmė turinčio pastato sugadinimu kaltinami Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vadovas ir tos pačios sąjungos narys, remonto darbus atlikusios bendrovės direktorius.Norvegijos Karalystė ir Lietuvos valstybė Trakų Vokės dvaro rūmų rekonstrukcijai skyrė daugiau kaip 2,2 mln. Lt finansavimą. Už šiuos pinigus rūmuose turėjo būti atlikta šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir kanalizacijos sistemų renovacija, pastatyta katilinė.Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad ne visi sutartyse numatyti darbai buvo atlikti – nepaklota dalis parketo, netinkamai atliktas perdangos apšiltinimas, nepakeisti automatiniai jungikliai, tačiau dokumentuose melagingai įrašyta, kad statybinės medžiagos panaudotos ir darbai padaryti.„Netinkamai atlikus remonto darbus, buvo sugadinti rūmų pastato pamatai, rūsio, pirmojo ir antrojo aukštų sienos, medinės perdangos. Dėl nekokybiškų statybos darbų rūsyje ėmė kauptis vanduo, ėmė drėkti itin vertingas mūras, Rūmuose išplito pelėsis. Kultūros paveldo departamento duomenimis, sugadinus  architektūrinį paminklą, buvo pažeistas viešasis interesas ir padaryta žala už 133.000 Lt“, - teigiama Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pranešime.Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku