Latvijos bankroto tikimybė – jau mažesnė nei Lietuvos

Lietuvos bankroto per artimiausius penkerius metus tikimybė praeitų metų paskutinį ketvirtį siekė 8,46%, beveik tiek pat, kiek 2013-ųjų trečiąjį ketvirtį, tačiau buvo didesnė nei Latvijos ar Estijos.
Tuo tarpu eurą šiemet įsivedusios Latvijos atitinkamas rodiklis lyginamuoju laikotarpiu susitraukė nuo 8,52% iki 8,06%, rodo naujausia 2013 m. IV ketvirčio valstybių kreditingumo ataskaita, kurią skelbia tyrimų bendrovė "S&P Capital IQ".Bankroto tikimybė šiuo atveju suvokiama kaip rizika, kad šalis laiku neišpirks savo išleistų vertybinių popierių ar neįgyvendins kitų su tuo susijusių įsipareigojimų. 2012 m. IV ketvirtį Lietuvos bankroto tikimybė siekė 7,4%, o 2011 m. atitinkamu laikotarpiu buvo beveik tris kartus didesnė ir sudarė 23,4 %.Naujausios ataskaitos duomenimis, Lietuva rizikingiausių pasaulio valstybių sąraše tarp 76 valstybių (išrikiuotų nuo rizikingiausių iki saugiausių) yra 45 vietoje. Palyginti, kaimyninės Latvijos bankroto tikimybė yra kiek mažesnė ir sudaro 8,06% (47-a vieta rizikingiausių valstybių sąraše), o Estijos dar mažesnė (4,51%, 57-a vieta)."S&P Capital IQ" vertinimu, didžiausios rizikos šalimis pripažįstamos Argentina (66,26%), Venesuela (55,4%) ir Kipras (51,5%), o mažiausios Norvegija (1,26%), Švedija (1,57%) ir Suomija (2,02%).Sudėtinė bankroto tikimybė (angl. cumulative probability default, CPD) yra išvestinis finansinis rodiklis, apskaičiuojamas pagal apsidraudimo nuo šalies nemokumo rizikos kainą (angl. credit default swap, CDS), kuri aktuali perkant pasirinktos šalies vertybinius popierius (kuo rizika didesnė, tuo daugiau reikės pakloti už jų draudimą nuo galimo neišpirkimo). Bankrotu, arba nemokumu, laikomas įvykis, kai šalis nesugeba laiku įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų, pvz., nustatytą dieną išpirkti obligacijų ar sumokėti už jas palūkanų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti