„Creditinfo“: IV ketv. verslo skolos sumažėjo

Publikuota: 2014-01-22
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio
„Verslo žinios“

Pernai gruodžio pabaigoje verslo subjektų pradelstų mokėjimų portfelis sudarė 4,82 mlrd. Lt ir buvo mažiausias nuo praėjusių metų vasario mėnesio, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ duomenys. Daugiausia skolininkų yra prekybos sektoriuje.

„Verslo skolų portfelis 2013 m. piką pasiekė rugpjūčio mėnesį, o nuo to laikotarpio nuosaikiai mažėjo. Šiuo metu daugiau nei trečdalis pradelstų mokėjimų tenka nekilnojamojo turto bendrovėms, kurios išsiskiria ilgalaikiu skolinto kapitalo poreikiu.Tačiau skolininkų skaičius yra didžiausias prekybos sektoriuje. Tai iš dalies lemia ir prekybine veikla užsiimančių įmonių kiekis – maždaug kas penkta įmonė Lietuvoje yra prekybos”, - aiškina Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito analitikė.„Creditinfo“ duomenimis, statybos įmonių pradelstos skolos viršija 15% bendro pradelstų skolų portfelio, prekybos – 14%, o įmonių, vykdančių veiklą apdirbamosios gamybos šakoje, pradelsti mokėjimai sudaro daugiau nei 11% bendros pradelstų skolų sumos.„Reikšmingų neapmokėtų skolų turinčių įmonių galimybės gauti išorinį finansavimą yra ribotos. Visų pirma tai reiškia, kad bet kokia plėtra, pajėgumų didinimas ar investicijos iki skolos padengimo bus atliekamos įmonės, jos akcininkų ar kitomis, tačiau ne finansinio sektoriaus paskolintomis lėšomis. Be to, skolos pablogina įmonės mokumo reitingus, o tai savo ruožtu sumažina pasitikėjimą tokia įmone kitų verslo partnerių akyse“, - teigia p. Maskeliūnienė.Palyginti su 2012 m. pradžia, verslo pradelstų mokėjimų portfelis sumažėjo 5%. Palyginti su 2012 m. pabaiga, skolų suma sumažėjo visuose sektoriuose, išskyrus transporto, o labiausiai - žemės ūkio (-18%), statybos (-7%), prekybos (-6%) ir pramonės (-7%) sektoriuose. Palyginimui, transporto sektoriaus pradelstos skolos išaugo 17%. 2013 m. įmonės per mėnesį padengdavo vidutiniškai 101 mln. Lt pradelstų kreditorinių įsipareigojimų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku