Teisėjams, prokurorams ir advokatams – bendras egzaminas

Publikuota: 2014-01-21
Atnaujinta 2015-06-01 11:50
„Verslo žinios“

Teisingumo ministerija siūlo, kad asmenys, siekiantys tapti teisėjais, prokurorais ir advokatais, laikytų bendrą kvalifikacinį egzaminą.

Ministerija teigia, kad naujoji tvarka užtikrins „didesnį profesinį atvirumą ir specialistų judėjimą tarp trijų profesijų“.Tikinama, kad šiuo metu egzistuojanti tvarka nesudaro sąlygų aukštos kvalifikacijos specialistų judėjimui tarp profesijų. Todėl, pasikonsultavusi su teisėjų, prokurorų ir advokatų bendruomenėmis, Teisingumo ministerija pasiūlė įtvirtinti naują tvarką, kuri leis palengvinti pereinamumą iš vienos teisės srities į kitą, nuo vienos teisinės profesijos prie kitos.„Bendrasis teisės kvalifikacinis egzaminas sukurtų prielaidas skirtingų sektorių teisininkams lengviau rasti bendrą kalbą, o korporacinės sistemos uždarumo panaikinimas prisidėtų prie sistemos skaidrumo bei atvirumo, skatintų visuomenės pasitikėjimą visa teisine sistema. Be to, bendro egzamino standarto nustatymas padės pagerinti teisingumo vykdymo kokybę“, – įsitikinęs Juozas Bernatonis, teisingumo ministras.Jo nuomone, „skirtingi reikalavimai tikrinant asmenų, siekiančių tapti prokurorais, advokatais ar teisėjais teisinę kvalifikaciją sudaro prielaidas skirtingam kvalifikacijos lygiui, o tai kartais tampa kliūtimi šių asmenų „susikalbėjimui“ teismo proceso metu“.Priėmus Bendrojo teisės kvalifikacinio egzamino įstatymą, už teisės kvalifikacinio egzamino organizavimą ir vykdymą bus atsakinga Teisingumo ministerija.„Diskusijos dėl vieningo teisėjų, prokurorų ir advokatų egzamino vyksta kelerius metus ir dabar pasiektas tik pirminis susitarimas, kurį pavadinčiau idėjiniu susitarimu –  tai yra proceso pradžia. Jei priimta vieningo egzamino nuostata ras tolesnį pritarimą, laukia ilgas ir sudėtingas darbas, kad sumanytoji „tiltų“ tarp skirtingos specifikos teisinių profesijų idėja būtų įgyvendinta“, – tvirtina Leonas Virginijus Papirtis, Advokatų tarybos pirmininkas.Pasak projektą parengusios darbo grupės veikloje dalyvavusio Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Olego Fedosiuko, pavykus įteisinti vieningo teisėjų, prokurorų ir advokatų kvalifikacinio egzamino idėją, atsirastų erdvė laisvesniam tarpprofesiniam teisininkų judėjimui.Teisingumo ministro inicijuotam vieningam egzaminui pritarimą išreiškė ir generalinis prokuroras Darius Valys.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku