Seimas svarstys, ar apmokestinti pastatus vaiduoklius

Publikuota: 2014-01-21
Atnaujinta 2015-06-01 13:13
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Seimas svarstys pasiūlymą dėl faktiškai nenaudojamos neužbaigtos statybos apmokestinimo, taip bandant paskatinti statybų šeimininkus baigti juos rekonstruoti.

Antradienį parlamentarai balsų dauguma pritarė pateiktam Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisų projektui. Juo, pasak pataisos iniciatoriaus Artūro Paulausko, „siekiama atsisakyti teisingumo ir neutralumo principų neatitinkančių nekilnojamojo turto apmokestinimo nuostatų, įtvirtintų nuo 2011 m. sausio 1 d. įsigaliojusiuose įstatymo pataisose, ir užtikrinti teisingesnį nekilnojamojo turto apmokestinimą“.Pateiktu projektu numatoma atsisakyti nuostatos, jog neapmokestinama faktiškai nenaudojama neužbaigta statyba. Teigiama, kad ši nuostata „neskatina tvarkyti, prižiūrėti faktiškai nenaudojamų pastabų vaiduoklių ir baigti juos rekonstruoti“.„Mokesčio nereikia mokėti už realiai pabaigtus, naujai išvystytus nekilnojamojo turto projektus ir faktiškai naudojant juos ekonominėje veikloje, tačiau neregistravus. Pasinaudodami šia įstatymo nuostata ir sudėtinga mokesčių mokėjimo kontrole asmenys gali išvengti mokesčių mokėjimo, kai jie nekilnojamąjį turtą faktiškai naudoja, bet vengia įforminti naujos statybos ar rekonstrukcijos baigtumą. Štai Vilniaus mieste iš 314 nebaigtų gyvenamosios paskirties pastatų patikrinus paaiškėjo, kad 197 yra naudojami“, – pristatydamas pasiūlymą teigė p. Paulauskas.Įstatymo projektu taip pat siūloma mokesčių mokėtojams priskirti „finansų įstaigas ir kitus asmenis, kurie turtą suteikia kitiems asmenims naudoti ir valdyti pagal finansinės nuomos (lizingo) sutartis, kuriose numatytas nuosavybės teisės perėjimas, pirkimo-pardavimo išsimokėtinai sutartis ar išperkamosios nuomos sutartis“.Aiškinama, kad projektas leis padidinti savivaldybių pajamas iš nekilnojamojo turto mokesčio.Už pristatytus pakeitimus balsavo 64 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 11 parlamentarų. Pritarus jiems po pateikimo, toliau projektas bus svarstomas Seimo komitetuose. Dėl jo priėmimo numatoma balsuoti Seimo eilinėje pavasario sesijoje, kuri prasidės kovą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku