„Lenovo“ vėl perka IBM serverių verslą

Publikuota: 2014-01-21
Atnaujinta 2015-06-01 13:13
Nuotrauka: Chris Ware / „Bloomberg“
„Verslo žinios“

Kinijos kompiuterių gamintoja „Lenovo“ kalbasi su IBM dėl pastarosios serverių verslo. Teigiama, kad susitarimas gali būti pasirašytas per ateinančias kelias savaites.

Žinią, kad „Lenovo“ ir IBM atnaujino pernai nutrauktas derybas, „Bloomberg“, „Reuters“, „The Wall Street Journal“ ir kitoms žiniasklaidos priemonėms patvirtino su derybomis susiję šaltiniai.Dėl IBM x86 architektūros serverių padalinio pardavimo buvo deramasi dar pernai, tačiau kompanijos nesusitarė dėl kainos – IBM, pasak „Reuters“, tikėjosi nuo 4 iki 6 mlrd. USD, o „Lenovo“ nenorėjo mokėti daugiau 2,5 mlrd. USD.Analitikų vertinimu, padalinys vertas maždaug 2,5–3 mlrd. USD ir tai būtų didžiausias sandoris Kinijos informacinių technologijų rinkoje.Kompanijų atstovai sandorio nekomentuoja, tačiau „Lenovo“ biržoje išplatino pranešimą, kuriame nurodo, kad ji yra preliminariose derybose dėl įsigijimo, tačiau dėl sąlygų dar nėra susitarta. Oficialiai „Lenovo“ nenurodė nei iš ko, nei ką perka.Spalio pabaigoje „Lenovo“ turėjo 2,6 mlrd. USD rezervą grynaisiais.

Abipusė nauda

Kaip rašo „Bloomberg“, IBM, kuri stengiasi susikoncentruoti tik į paslaugų ir programinės įrangos verslą su didesnėmis pelno maržomis, parduoti mažiausiai pelningą technikos padalinį – naudinga.Savo ruožtu didžiausia pasaulyje kompiuterių gamintoja „Lenovo“, asmeninių kompiuterių pardavimams visame pasaulyje traukiantis, siekia įžengti į serverių rinką. Beje, prie „Lenovo“ sėkmės jau anksčiau prisidėjo ir 2005 m. įsigytas IBM asmeninių kompiuterių padalinys.„Šis sandoris būtų prasmingas abiems pusėms. Logikos jame buvo (kai kompanijos derėjosi anksčiau – VŽ) ir tai nepasikeitė“, – „Bloomberg“ komentavo Alberto Moelis, „Sanford C. Bernstein & Co.“ analitikas.IBM, pardavusi savo asmeninių kompiuterių verslą, vėliau atsisakė ir spausdintuvų bei prekybos centrų įrangos gamybos. Kompanija dar gamina kompiuterius-duomenų taupyklas ir puslaidininkius.Spalį IBM pranešė, kad pardavimai sumažėjo 6 ketvirtį iš eilės, mažėjant įrangos paklausai. Kompanijos nuostoliai iš techninės įrangos gamybos per 9 praėjusių metų mėnesius pasiekė 713 mln. USD – dar 2012 m. tuo pačiu metu IBM skaičiavo 253 mln. USD pelną šiame segmente.Pasak Stepheno Yango, „Sun Hung Kai Financial“ analitiko, būtent finansiniai IBM rezultatai galėjo paskatinti pergalvoti pardavimą.„Praėjusio ketvirčio IBM serverių pardavimai buvo labai menki. IBM gali siekti sumažinti nuostolius, kol dar nevėlu“, – „Bloomberg“ sakė p. Yangas.Prieš kelias dienas „Wall Street Journal“ buvo pasirodžiusios žinios, kad IBM serveriais susidomėjo „Dell“, tačiau nėra aišku, kiek rimtai kompanija nusiteikusi pirkti.Trečiajame praėjusių metų ketvirtyje, 50 mlrd. USD serverių rinkos lyderė buvo „Hewlett-Packard“. Jos dalis sudarė 28% rinkos, IBM – 23%, o „Dell“ – 16%, rodo IDC duomenys.Sandorį, net jei dėl jo ir bus susitarta, dar ilgai vertins JAV valdžios institucijos – kiekviena Kinijos investicija, susijusi su technologijomis ar nacionaliniu saugumu, yra atidžiai nagrinėjama. 2005 m. „Lenovo“ ir IBM sandorį vertino tiek JAV Užsienio investicijų komitetas, tiek Kongresas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku