Euro įvedimo įstatymą Seimas svarstys jau šią savaitę

Publikuota: 2014-01-21
Atnaujinta 2015-06-01 11:17
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio
„Verslo žinios“

Antradienį prasidėjusioje Seimo neeilinėje sesijoje pranešta, kad dar šią savaitę parlamentarai pradės svarstyti Vyriausybės siūlomą Euro įvedimo Lietuvoje įstatymo projektą. Jį numatoma priimti dar iki kovo.

Apie tai antradienį plenariniame posėdyje pranešė Vydas Gedvilas, Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas, informuodamas apie neeilinės sesijos darbų programą.„Žinoma, ketvirtadienį planuojama pateikti labai svarbūs Euro įvedimo įstatymo projektai. Aš manau, kad bus surinkti visi tam būtini Seimo narių parašai“, – sakė p. Gedvilas.Netrukus pranešta, kad parašai jau surinkti ir Euro įvedimo įstatymo projektas išties bus teikiamas Seimui ketvirtadienį.Kadangi sesija neeilinė, joje gali būti svarstomi tik šią sesiją inicijavusios Seimo narių grupės pasiūlyti projektai. Pirminiame iniciatorių pasiūlyme nebuvo Euro įvedimo Lietuvos įstatymo projekto, kurį Vyriausybė patvirtino savo posėdyje praėjusią savaitę.Tačiau šiomis dienomis valdančioji koalicija Vyriausybės prašymu nusprendė surinkti būtinus parlamentarų parašus, kad Euro įvedimo įstatymas bent būtų pradėtas svarstyti neeilinėje Seimo sesijoje.Ponas Gedvilas neatmetė, kad jau ketvirtadienį Seimas ne tik apsvarstys, bet ir ypatingos skubos tvarka priims Euro įvedimo įstatymą. „Bet jeigu reikės papildomos informacijos ir laiko papildomoms diskusijoms, tuomet bus galima iki kovo pradžios dar vieną neeilinę sesiją surengti“, – kalbėjo Seimo pirmasis vicepirmininkas.Opozicija atkreipia dėmesį, kad Lietuva turi dar iki kovo mėnesio informuoti Briuselį, jog Euro įvedimo įstatymas yra Seimo priimtas.Eilinė Seimo sesija prasidės kovo 10 d.Lietuva siekia nuo 2015 m. sausio 1 d. įstoti į euro zoną, tapti 19-ąja jos nare. Pavasario pabaigoje ir vasarą tikimasi Europos Sąjungos institucijų išvadų, ar Lietuva atitinka euro įvedimo kriterijus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku