Premjeras ragina valdančiuosius laikytis vienybės

Publikuota: 2014-01-18
Atnaujinta 2015-06-01 11:02
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Premjeras neneigia, kad valdančiojoje keturių centro kairės partijų koalicijoje pasitaiko aštrių politinių diskusijų strateginiais klausimais, bet paragino partnerius būti vieningais, jaučiant atsakomybę už šalies ateitį.

Apie tai Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, pareiškė šeštadienį skaitydamas pranešimą savo vadovaujamos Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime. Jame svečių teisėmis dalyvauja ir kitų valdančiųjų partijų vadovai – Darbo partijos pirmininkė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Rolandas Paksas, Lenkų rinkimų akcijos vicepirmininkas Jaroslavas Narkevičius.Pasak p. Butkevičiaus, „koalicija supranta, kad būtina išlaikyti politinį stabilumą – tai matyti iš Vyriausybės, kuri, reikia pasakyti, dirba darniai“.Premjeras džiaugėsi, kad šią savaitę įvykusiame paskutiniajame valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdyje pavyko išsklaidyti politines abejones dėl būtinumo įvesti eurą nuo 2015 m.„Pasiektas politinis sutarimas tai padaryti. Turime visi suprasti, kad euras pagerins ekonominę situaciją ir kartu – žmonių gyvenimą“, – tikino jis.Ponas Butkevičius informavo socialdemokratus, kad šiemet antrajame pusmetyje bus diskutuojama dėl to, kiek ir kada bus pakelta minimali mėnesio alga (MMA). Premjeras neatmetė, kad MMA bus galima kilstelėti ir nuo pirmosios euro cirkuliavimo dienos, t.y. nuo 2015 m. sausio 1 d. „Kasmet galima bus didinti MMA, tačiau tai turime daryti prisilaikydami finansinės drausmės, įvertinę valstybės finansines ir ekonomines galimybes“, – sakė Vyriausybės ir LSDP vadovas.„Tikiuosi, kad baigsis viešos politinės diskusijos ir spekuliacijos koalicijoje euro įvedimo klausimu ir bendromis pastangomis bus padėta pasiekti šio tikslo, informuojant kiekvieną Lietuvos pilietį apie euro įvedimo privalumus. Visa koalicija privalo jausti savo atsakomybę dėl šalies politinės ir ekonominės ateities. Esu tikras, kad rinkėjai tai įvertins“, – kalbėjo jis.Premjeras paragino tiek partiečius, tiek ir koalicijos partnerius vengti „politikavimo ir populizmo, ypač tokio, kuris gali sukelti neigiamą rezonansą tarptautinėje erdvėje, išgąsdinti investuotojus“.

„Sumaišties kėlimas, vadelių trūkčiojimas į visas puses gali ir visą vežimą išversti“, – pridūrė p. Butkevičius.Prie svarbiausiųjų šių metų Vyriausybės darbų jis paminėjo ne tik pasirengimą įsivesti eurą, bet ir energetikos pertvarką, Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybą Klaipėdoje, investicinės aplinkos gerinimą, nuosaikią mokesčių sistemos ir darbo santykių pertvarką.Neeiliniame, 32-ąjame LSDP suvažiavime patvirtinti ankstesni partijos vadovybės sprendimai iškelti europarlamentaro Zigmanto Balčyčio kandidatūrą į Lietuvos prezidentus. Ponas Balčytis patvirtintas ir socialdemokratų kandidatų į Europos Parlamentą sąrašo pirmuoju numeriu.Prezidento rinkimai vyks š.m. gegužės 11 d., Europarlamento – gegužės 25 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku